avatarmichal
(Pátek, 20 Říj. 19:10)
Zdar. Nepodarilo by se nekomu rozbehat nove tema na foru. Nelze pridat nove tema.
avatartermit
(Sobota, 21 Říj. 20:10)
Koukal jsem, že "Mingle Forum" plug-in, který funkci přidání příspěvku obstarává, jíž nemá žádnou podporu. Pravděpodobně projekt zanikl, ani web jim nejede. Bude potřeba najít nový plug-in.
avatartermit
(Sobota, 21 Říj. 20:10)
Stáhnul jsem pokusně „Formidable Forms“ ale než si s tím začnu hrát, zazálohuj prosím databázi.
avatarmichal
(Neděle, 22 Říj. 20:10)
Vše jsme zálohoval.
avatarGudran
(Pondělí, 23 Říj. 09:10)
Dobrá nechám to na profíkovi 😉

1 · 2 · 3 · 4 · 5
You must be signed in to post a comment
Nejnovější komentáře

Archive for Září, 2014

Behind Enemy Line 13.9. Kouřim

 

V sobotu 13. se v nedaleké Kouřimi konala scénářovka s názvem Behind Enemy Line, která podle scénáře slibovala pašovaní drog. V počtu dvou kousků, mě a Edy, jsme se v devět ráno vydali na cestu. Bez komplikací jsme dorazli na místo, kde se už kolem 15ti lidí připravovalo na následující dění. Učinili jsme totéž a po půl jedenácté jsme se začali shromažďovat, abysme vyslechli pokyny a úkoly a nějaký ten scénář. V tu chvíli se přiřítil Jarda s Kusadlem, pozdě, ale přece. Rychle se připravili a v počtu čtyř Fatalů jsem byli přiraveni na hru. Scénář byl jednoduchý, našim prvním úkolem bylo přenest zásilku drog spřátelené kolumbijské armádě, která nás podporovala a zároveň na nás měla utočit americká jednotka a snažit se nám zabránit předat drogy. Tato hra skončila rychle, američani se zakopali na základně a nepodnikli prakticky nic. Druhou hru se promíchaly strany, na nás padal úloha americké jednotky, proto jsme se rozhodli roztáhnout se kolem základny, s Edou jsme zaujali postavení na levé straně a JAKUkomando na základně, k podpoře z dálky. Na naší straně se nicmoc neodehrálo, pár kulí přiletělo, ale nic vážného. Po následném přesunu blíž k místu předání drog, kdy se k nám připojil Kusadlo, jsme byli bohužel vysmahnuti. Resp byl naštěstí na základně, ale to je prd platný, když někdo neví, že na základnu se neútočí.Nakonec jsme zůstali já a Eda, po chvíli proběhla předávka drog a konec

 

 

 

 

 

Nakonec jsme hráli za kolumbijskou armádu, to už zase byla většina amíku nalézlá na základně, takže jsme ji pouze ostřelovali a tím proběhla bezpečně předávka drog.

Následovalo klasické cqb, na nás padlo útočení, my jsme měli neomezeně životů a bránící pouze dva. Na tomto se mi líbilo, že se v budově hrálo na semi, dost lidí používalo pistole a bodla i podpora zvenčí, kde pomáhali ti, kteří se báli dovnitř:-D. Snad po čtyřech pokusech se nám podařilo budovu dobít.

Bohužel nenásledovalo otočení stran, ale útočení na základnu. To už nás však JAKUkomando opustilo, takže to zbylo na nás dvou. Nepřítel se konečně trochu roztáhl, takže nám dobývaní znepříjemnil. To jsme s Edou dvakrát poznali (ale líbila se mi s Edou spolupráce) a tak unaveni a stěžujíc si na zamlžené brýle, jsme se spakovali a odjeli směr Praha.

 

 

 

Cělkově se mi akce líbila, i přes nějaké ty nedostatky, jak zmínil Kusadlo, pauzy byly opravdu dlouhé. Řekl bych, že většina přiznávala a ani jsem nezaznamenal nějakej prasokvér. I to počasí vyšlo, ale brýle se mlžily dost. Takže se těším na další akci.

 

Operace Zaragua II

Další ročník AS Portálu se konal pod označením Operace Zaragua II. Odehrával se stejně jako minulý rok v bývalém vojenském prostoru BD Oldřichov u města Písek.

 

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme se rozhodli akce účastnit a to v počtu čtyř kousků. S Gudranem a Edou jsme si dali sraz už v pátek na parkovišti u Kačerova okolo půl šestý. Cesta probíhala v pohodě a na zabahněné parkoviště jsme dojedli v cca 19:30. Samozřejmě jsme hned u stánku dali pivko, pokecali a stavba stanů pak pokračovala v úplné tmě. Ještě jsme se stihli registrovat, nakoupit LOFácký nášivky a změřit úsťovky. Všichni jsme prošly do 130 m/s

 

Ráno se k nám přidal Ondra a náš stav byl plný. Oproti minulému ročníku  jsme letos začínali hrát s manuálkama což bylo pěkné zpestření. Mohli jsme se pohybovat rychleji, střílelo se na krátkou vzdálenost a celkem si mi první část dne líbila. Až po získání určité částky za suroviny jsme si mohli koupit elektriky. V této docela kritické části se podařilo organizátorům vše zkoordinovat tak, aby všechny čtyři strany získali AEG ve stejnou dobu a nikdo nebyl v nevýhodě.

 

Organizátoři letos přidali jednu herní stranu navíc, což se mi zdálo jako přehnaný ale fungovalo to bobře. Tři strany se snažili získat co nejvíce surovin (COPOX,EL MOSTO,LOF) a ZFOR byl proti všem. LOfu velel Alfréd, který vše zvládnul opravdu dobře. Na každý dotaz ve vysílačce odpovídal hned a rozděloval úkoly.

Vzhled k účasti lidí, kteří evidentně už hrají airsoft delší dobu a znají se jsem za celý den nenarazil na jediného nepřiznávače. Zbraně od 130 m/s výše stříleli pouze na semi, přiznávalo se, prostě takhle bych si představovat dobrou hru. Začínalo se okolo desáté a končilo v sedm a celou dobu jsem se výborně bavil. Úkoly byli sice stále stejné ale vždy se našlo něco, co hru zpestřilo.

 

V sobotu okolo půl osmé se vyhlašovali výsledky a byla tombola (škoda, že Ondra u odjel, pač ho taky vylosovali).  V tombole jsem byl z týmu vylosovaný pouze já, takže plná spokojenost. Dále pak následovalo pivo u stánku, medovina, koblihy, párek v rohlíku prostě vše na co jsme na pořádných akcí zvyklý .

 

V neděli ráno po pořádné snídani (vajíčka s klobásou, kobliha, atd.) jsme se už bez Ondry vrhli do další akce. Trochu už byla znát únava z předchozího dne a také ubylo dosti hráčů  ale pořád bylo na koho střílet.

Operace Zaragua II se opravdu povedla a hodnotil bych jí jako nejlepší akci tohoto roku.

 

Pěkné video od pořadatelů můžete zhlédnout zde: http://airsoft.cz/reporty-z-akci/vyhodnoceni-operace-zaragua-ii.2014

Aktivní Forum
    Reklama

    rozměr 120x240

    Archiv
    Kalendář
    AEC v1.0.4