avatarmichal
(Pátek, 20 Říj. 19:10)
Zdar. Nepodarilo by se nekomu rozbehat nove tema na foru. Nelze pridat nove tema.
avatartermit
(Sobota, 21 Říj. 20:10)
Koukal jsem, že "Mingle Forum" plug-in, který funkci přidání příspěvku obstarává, jíž nemá žádnou podporu. Pravděpodobně projekt zanikl, ani web jim nejede. Bude potřeba najít nový plug-in.
avatartermit
(Sobota, 21 Říj. 20:10)
Stáhnul jsem pokusně „Formidable Forms“ ale než si s tím začnu hrát, zazálohuj prosím databázi.
avatarmichal
(Neděle, 22 Říj. 20:10)
Vše jsme zálohoval.
avatarGudran
(Pondělí, 23 Říj. 09:10)
Dobrá nechám to na profíkovi 😉

1 · 2 · 3 · 4 · 5
You must be signed in to post a comment
Nejnovější komentáře

Archive for Červen, 2015

Dlouhý den III.

 

 

Minulou sobotu se v malebném lesíku nedaleko Benešova konalo třetí pokračovaní akce s názvem Dlouhý den. Na minulé akci jsem nebyl, takže jsem doufal, že všechna negativa co jsem slyšel se zlepší. A víceméně se to povedlo, dorazilo myslím že rovných 20 lidí. Po příjezdu jsme započali přípravu, která zahrnovala i pátrání po šroubku, kterému pravděpodobně narostly nožičky a utek. Lidi se rozdělili v poměru 9:11 pro bránění a útok. Na nás přišlo bránění, popošli jsme nějaký kousek dál do lesa, rozmístili rakety a čekali na útok červených, dlouho se nic nedělo, pak začali nabíhat do naší šesté hodiny. Dlouho jsme bránili, ale nepříteli se podařilo rakety odpálit, ale to jsem byl bohužel mrtev.

Následovala žrací pauza a po ní prohození stran a taky změna prostoru. Rozdělili jsme se do dvou družstev a vyrazili jsme ze dvou stran. Po chvíli jsme se dostali do kontaktu s nepřítelem. Nepřítel nás mohl ostřelovat přes most, takže jsme se chvíli zasekli a trvalo něž jsme lokalizovali obě rakety, jednu se nám naštěstí podařilo odpálit, ale druhá byla hned za mostem, ale k ní jsem se ani nedostal, protože už bylo pozdě a dost lidí muselo jet. Takže jsem vyhráli kontumačně. Na závěr jsme si užili srandu s pyrotechnikou a vydali se směr Praha.

Nebylo to zlé, příště bych jel určitě znovu. Líbili se mi makety raket a to, že je člověk musí opravdu odpálit. Jen mohlo být víc lidí a taky by akce mohla trvat o něco déle. Ale dobrý.

Grom VI.

Minulý víkend se v Ralsku u Mimoně konal již šestý ročník akce s názvem GROM. Od třetího ročníku, kde jsme byli poprvé, jsme žádný nevynechali, ani tento rok nebyl vyjímkou. Počasí na tento víkend bohužel neslibovalo pěkné počasí, to ale nás šest Fatalů(Klepila, Michala, Smoldu, Edu, Termita a Ondru, který se dostavil v sobotu ráno) neodradilo a vydali jsme se v pátek vstříc dobrodružství. Po snadném nalezení našeho tábořiště, které minulý rok patřilo NATO, jsme neotáleli a začali budovat své přístřešky ke spaní, Michal byl na místě o něco dříve, tak měl náskok. Samozřejmě nechybělo Michalovo rádio, které nás při stavbě stanů povzbuzovalo Alexandrovci, nechyběla Kaťuša ani ruská hymna. Po práci samozřejmě následovala odměna, a to v podobě grilovaného masíčka, klobásek a špekáčků. Po vydatné večeři jsme započali se stavbou zákopu a opevnění. Naštětí už kolegové z jiného týmu vykopali zákop, takže stačilo ho vylepšit, což se nám myslím povedlo. Po těžké dřině jsme rozdělali oheň a zahřívali jsme se zevnitř dobrou whisky. Spát jsme šli pěkně pozdě, takže vidina pořádného spánku byla ta tam.

Přes noc vydatně pršelo a ráno jakbysmet, to nám ale nevadilo, Michal nakopl rádio a ruská hymna nám dodala energii potřebnou k boji. Začali jsme se připravovat na nádcházející události, náš první úkol byl obrana tábora. Během cca hodinového bránění se nic podstatného nedělo. Dálší úkol už zněl zajímavěji, a to obsazení křižovatky číslo tři. Strategický bod jsme bez boje obsadili, ale naťáci nás bohužel převálcovali ze dvou stran. Takže následoval hodinový odpočinek. Poté nás velení vyslalo obsadit a udržet nádraží. Po mírných orientačních zmatcích, kdy jsme nechtěně dobyli křižovatku číslo tři, jsme konečně narazili na budovu, která představovala nádraží. Nebylo obsazené nepřítelem, takže jsem si rozdělili obranná postavení a po kontaktování velení, jsme dostali rozkaz nádraží udržet před nepřítelem. Teď už si přesně nepamatuju, jestli kluci nádraží ubránili, sice nám přišlo na pomoc několik kolegů od Rusů, ale nepřítel v počtu asi dvaceti kousků na nádraží podnikl útok, mě jako prvního poslal do věčných airsoftových lovišť. A další následovali, všichni jsme se sešli na základně, jen Michal z toho všeho vyšel živ. Už jsme měli všichni hlad, roztopili jsme gril, pojedli všechno co nám přišlo do ruky a odrazili jsme asi dva útoky, které nás ale oslabily. Já, Ondra a Smolda jsme se připojili ke

čtyřem klukům z AČR a byli jsme poslání obsadit, ani nevim co to mělo být, ale bylo to tak daleko, že jsme nečekali kdovíjaký odpor. A taky se tak stalo, po půl hodině bránění jsme se vydali směr báze. Do tábora jsem přišel bohužel mrtev. Jakmile se vrátili ostatní, byli jsme vyslání zachránit pilota, ale po pár desítkách metrů, nás výrazně oslabili, ve třech jsem šli k místům kde byl pilot, ale radši jsme se vrátili, a poté zkusili ve větší síle vysvobodit pilota ze základny NATO. Teď ani nevim jestli se to klukům povedlo. Následovalo pár neúspěšných útoků na náš tábor a nakonec bylo dobávání letiště, ale to bylo už pozdě, takže s ubývajícím světlem se uniformy rozeznávali opravdu blbě, takže se tam řezali naši mezi sebou. Letiště jsme ale dobyli, taky tím že naťáků tam bylo prý šest. To už byla tma, tak po návratu do tábora jsme se vyhřívali u ohně, trochu popili a šli do hajan. V neděli se už nic moc nedělo, ranní útok na základnu nepřítele se odehrál bez výstřelu, páč všichni ještě hajali. Po návratu do tábora, se měl odehrát útok na nemocnici, ale ze slibovaného počtu dvaceti naťáku, jich hrálo hrozně málo. Takže bylo hned hotovo. Po tomto jsme se sbalili, rozloučili a po zastávce u Vietnamce jsme se vydali směr Praha.

Celkově to docela šlo, jak jsme se všichni shodli, bylo to lepší než dvě minulé akce. Bylo fajn, že jsme měli všichni vysílačky, takže nevázla komunikace a celkem naše akce ušly. A počasí mohlo být rozhodně lepší, ale dalo se to zvládnout. Toť asi vše:)

 

Lizzard IV


Většinou na vícedenní akce tipu Lizzard nebo Afghánistán nejezdím. Před několika lety jsem se jedné takové akce účastnil a místo střílení jen 12 hodin hlídal základnu. Po takové zkušenosti jsem na neprověřené vícedenní akce zanevřel. O to víc jsem byl zvědaví, jak bude probíhat Lizzard, kterou Ondra dosti vychvaloval. Výběr herní strany byl už od začátku daný. Účast za Afgánce slibovala možnost volného pohybu a rozhodnutí.

Lizzard – jednalo se o vícedenní akci s možností přijet už ve čtvrtek, které jsme s Gudranem využili. Mohli jsme se v klidu registrovat, ubytovat a obhlídnout si nepřátelskou základnu také si dát pivo (alk. pivo se podávalo pouze ve čtvrtek).

V pátek ráno se k nám přidali Ondra s Tomášem a mohli jsme hromadně vyrazit seznámit se s herním prostorem, který byl pro mě nový. Za poslechu Afgánské hudby jsme obešli několik klíčových bodů a vrátili se do vesnice.

Vyzbrojený a nažhavený do akce se vyrazilo přes místo, které bych osobně pojmenoval „ Bažina, která tam minulý rok nebyla“. Asi nás měli varovat hluboké šlápoty v bahně, ale nevarovali. Každopádně po přechodu přes „ Bažinu, která tam minulý rok nebyla“ získali moje hnědé kalhoty nový maskovací odstín, boty (hnědé) krásný černý lesk a vůbec to byla docela sranda.

 Nepřátele z jednotek ISAF chodili v docela velkých skupinkách a náš první kontakt byl právě s jednou z nich. Vzhled k pravidlům hry, kdy zásah znamenal 3 hodinový odpočinek a nebyl ještě čas oběda, náš bojový Velitel Ondra zvolil metodu útok a útěk. Tady musím poznamenat, že jsem nepočítal s možností opravdového pronásledování ale nadržení němci po nás pěkně šli a nebýt blízko hustý lesík asi bych to zabalil.

 

Co se týká zbývajícího času na Lizzardu akce byly pěkně variabilní. Vyzkoušeli jsme si bránění budovy, útok na nepřátelský Jeep cca 20m od nepřátelské pevnosti, pozorování ISAF z lesa atd. Noční akce se účastnil pouze Gudran,tak ani nevím jaké to bylo.

V pátek večer se k nám přidal termit s luxusním gurmánským zážitkem v podobě Šašliků a vůbec byla po celý Lizzard celkem pohodová atmosféra.

 

 

Jako negativa bych asi zmínil, že protihráči měli medika což byla veliká výhoda.  Také měli více aut a všechny kontrolní body krásně objezdily, zatím co mi je museli obíhat pěšky. Možná bych uvítal i lepší velení ale zas jsme měli hodně svobody.

Akce se povedla a příští rok bych jel zase.
Aktivní Forum
    Reklama

    rozměr 120x240

    Archiv
    Kalendář
    AEC v1.0.4