16.3. – BASTOGNE

16.3. – BASTOGNE

Datum: 16.3. 2013

Čas: 8.30 – 16.30

Místo srazu: Pozemek u letiště Milovice – Boží Dar  50°14’0.970″N, 14°54’40.832″E

Vstup: 150 Kč

MAPA CELÉ HRACÍ PLOCHY V PLNÉ KVALITĚ ZDE

V PŘÍPADĚ VÁŽNÉHO ZÁJMU ÚČASTNIT SE ZAŠLETE REGISTRAČNÍ MAIL NA AIRSOFTBATTLES@CENTRUM.CZ

MAIL MUSÍ OBSAHOVAT JMÉNO JEDNOTKY, POČET ČLENŮ, KTEŘÍ SE AKCE ZÚČASTNÍ, KOLIKA Z NICH JE POD 18 LET, JMÉNO VELITELE A TELEFONICKÝ KONTAKT NA NĚJ. POTVRZENÝ EMAIL SE POVAŽUJE ZA ÚSPĚŠNOU REGISTRACI NA  AKCI!!!

Historie:

Útok začal v 5:35 hodin ráno. Během prvního dne se německým jednotkám podařilo místy prorazit spojenecký odpor a postoupit, což umožnilo vytvořit německý klín až do hloubky 80 kilometrů.  Během rychlého postupu Němců však byla vytvořena obklíčená oblast Spojenců v oblasti strategické křižovatky cest v prostoru městečka Bastogne Strategické místo bránilo ve vytvoření zásobovací trasy postupující 5. tankové armády a vázalo další útočné jednotky Němců….

Scénář:

Ocitáme se v blízkosti obleženého města Bastogne. Oblast sestává z několika opěrných bodů, kde se drží obrana USA. Američané brání své pozice za každou cenu, ale postupně jsou zatlačováni zpět. Jejich úkolem je vydržet do setměni alespoň v jedné z obranných linií a vyčkat na příchod posil. Úkoly Wermachtu jsou neméně optimistické. Postupně vymýtit opěrné body spojenců, prorazit všemi liniemi a obsadit štábní velistelství.

Maskáč:

Němci: Jakékoliv (i moderní, pouště,,,) německé maskovací vzory
USA: Jakékoliv (i moderní, pouště…) americké maskovací vzory

OSTATNI MASKOVACÍ VZORY(95ky, jehličí, Britové, Francouzi…)  BUDOU ROZDĚLENY PO JEDNOTKÁCH NA OBĚ STRANY A OBĚ STRANY SE BUDOU ROZLIŠOVAT BAREVNÝMI PÁSKAMI NA RUKÁVECH

Harmonogram:

8.55: Rychlý briefing u registrace

9.00: přesun do prostoru. Američané přejdou do obranných pozic. U refreshe 1 se shromáždí Wermacht.

9:30: Začátek hry. Američané mají za úkol udržet 4 opěrné body, které má Wermacht za úkol získat. Každý opěrný bod je označen barevnou vlakou. Modrá barva patří USA, Německo má červenou. Pokud jedna strana obsadí opěrný bod, vyvěsí vlajku, která jí přináleží a druhou nechá na místě pro případ opětovného obsazení bodu nepřítelem. Obě strany smí bojovat pouze ve vymezené zóně 1!

13.00: Konec první fáze. Pokud do této doby Američané udrží alespoň jeden z opěrných bodů, Vyhrávají tuto fázi. V opačném případě připadá vítězství první části Wermachtu.

13:05: Američané ustupují do druhého pásma obrany a budují opěrné body. Na každý věší vlajku svojí strany a na místě nechávají i barvu protistrany. Německá armáda se srocuje u hranice 2 zóny.

13:30: Německá strana začíná útok.

16:30: Konec druhé fáze. Pokud do této doby Američané udrží alespoň jeden z opěrných bodů, Vyhrávají tuto fázi. V opačném případě připadá vítězství druhé části Wermachtu.

Ostatní:

Hráči jsou rozděleni do dvou teamů. Americké maskovací vzory a německé se automaticky řadí na své strany. Všichni ostatní budou rozděleni tak, aby došlo k vyvážení scénáře.

Každý hráč bude označen barevnou izolepou na rukáv pro rozlišení protistran.

Více zde: http://airsoft-battles.webnode.cz/a16-3-bastogne/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz


56 Responses to 16.3. – BASTOGNE

 1. avatar
  michal says:

  Co vím tak pojede.
  Pája,Michal,asi i kámoš ode mě,Simír, Vrapčák.

 2. avatar
  jarda1979 says:

  Tak ještě jednou potvrzuji v 7:30 Bus. Černý Most.

 3. avatar
  simir says:

  Tak pánové noha je v pr mám vyvrknutý kotník,takže kulhavec by byl jen na obtíž takže držím palce a dejte jim i za mě.Sorry snad příště.

 4. avatar
  jarda1979 says:

  Tak jak to tak vypadá tak nikoho nevezu,ale dorazím,Michale ty mě tam někde odchytni,nebo až tam budu tak ti cinknu na mobil O.K?

 5. avatar
  michal says:

  Tak to vypadá, že jeden nakonec ve třech.

  Jardo číslo na tebe mám tak až tam dojedeme tak ti zavolám.

 6. avatar
  jarda1979 says:

  Jasně tak zítra čus čus.