avatartermit
(Pátek, 17 Bře. 12:03)
Koukám bude zítra pravděpodobně pršet. Nějaký nápad, kde dnes sehnat nepromokavou blůzu vzor 95, 98, AT-FG nebo CADPAT ve velikosti L nebo XL? Nechce se mi potit v pláštěnce..
avatarmichal
(Pátek, 17 Bře. 13:03)
Osobně mám nepromokavou Parku 95, kterou si vezmu. Každopádně to chce alespoň náhradní věci na převlečení.
avatarmichal
(Pátek, 17 Bře. 13:03)
Případně když bude nejhůře můžeme to zabalit dřív.
avatarsimir
(Pátek, 17 Bře. 15:03)
Zdar mám jen pončo v 95 mohl bych půjčit když s Vámi nebudu moknout.Já si déšť užiju jinak ach jo.
avatartermit
(Pátek, 17 Bře. 18:03)
Díky Símo, ale do Prahy pro to dnes už nepojedu. Budu muset do gumové pláštěnky.

1 · 2 · 3 · 4
You must be signed in to post a comment
Navštěvnost
Dnes 34 Celkem 26222 Online 2 Členové online 0

Zimní Válka 2013

Zimní Válka 2013

Do vojenského prostoru Oldřichov jsem měl možnost zavítat poprvé na Akci Zimní Válka, kterou pořádala docela známá skupina AIRSOFTWARS.  Ačkoliv se nikdo z týmu ke mně nepřidal a to z důvodu nemoci nebo nehody rozhodl jsem se vyrazit sám.

Do Písku jsem jel už v pátek večer průměrnou rychlostí  70 kmh a to jsem si ještě docela troufal. Opravdu byla sněhová kalamita.  Naštěstí  jsem měl v Písku možnost přespat u  Babky a tak odpadalo brzké vstávání.

Ráno bylo počasí opravdu ošklivé a přes noc napadlo minimálně 20 cm nového sněhu. I přes to jsem se rozhodnul akce zůčastnit. Po půl hodinovém bloudění periferiemi jsem potkal pár sofťáku jedoucí na akci a za jejich účasti dojel na místo určení. Po cestě jsem zjistil, že ford  focus opravdu není stavěný na off – road. Na místě už bylo cca 80 lidí většinou v zimním maskování z nich asi polovina už přijela v pátek večer a spala ve stanu nebo autě .

Po navlečení  goretexových hadrů a registraci, jsem byl přiřazený k jednotce R5, která hlídala jižní cíp jedné ze čtyřech vlajek.  Po asi hodinové hlídce, kdy stále hustě sněžilo jsme dostali rozkaz pomoct s bráněním vlajky. Tady musím říct, že bílé kuličky nebyly ani trochu viděl a po minutovém boji jsem zakopnul a bohužel kvér šel napřed jako první. Pěkně něco ruplo a pažbu s tělem zbraně držel jenom kabel od baterky.

Co naplat musel jsem do auto pro Betu a modlit se ,abych nezrakvil i jí.Protože už se fronta dosti posunula a prostor byl dosti rozlehlý musel jsem asi 1,5 šlapat na další stanoviště. Takto se bránily dohromady  čtyři vlajky než došlo na tu poslední.To už bylo okolo půl čtvrtý a s mokrýma nohama už jsem to zabalil.

Osobně se mi hra docela líbila ale člověk musí mít opravdu dobrý oblečení aby nepromrznul. Já jsem trpěl dost na nohy pač od poledne jsem je měl mokrý. Vlezný 250 kč se mi zdálo docela dost na to že hru nikdo moc neorganizoval. Určitě to nedosahovalo kvality Gromu III (vlezný 80 kč ). Zajímavé bylo, že každý velitel vyfasoval tablet s GPS  a tak základna měla přehled o tom, kde se nachází skupina.  Technicky na vysoké úrovni byly i vlajky, kdy po překlopení z červené na modrou  dostalo  velitelství zprávu o dobití vlajky.

Fotky zde 7 příspěvků na “Zimní Válka 2013”

 • avatar Matto napsal:

  Tahle musel být mazec. je mě zima jen se na to kouknu.

 • avatar michal napsal:

  Jo zima byla. Každopádně je dobrý, že i v takovém počasí se najde dostatek airsoftáku co jdou střílet. Většinou teda staršího věku (jako já ).

 • avatar pyroman napsal:

  Klobouk dolu za odvahu…

 • avatar klepil napsal:

  No musel to být mazec:D Škoda kvéru, snad ho dáš dohromady.

 • avatar Phedor napsal:

  muhehe, tak to musel bejt masakr.Na takovoudle akci by mně osobně nikdo nedostal, ledatak na běžky s manuální pistolkou :D .Takže oceňuju Michalovu odhodlanost, díky za report.a snad se ti podaří dát kvér dohromady.Já vyrazim na akci jakmile bude teplota aspoň víc než 10 stupňů a nebudu mít o víkenduz práci..nj, už nejsem akční jako dřív:-(

 • avatar simir napsal:

  Pěkná palba to musel bejt mazec.Sněhu jako blázen,to chce odvahu a trochu bláznovství.Michal je dobrej.

 • avatar Vokr napsal:

  kossaaaaa

Aktivní Forum
Reklama

rozměr 120x240

Archiv
Kalendář
AEC v1.0.4