CQB ROUCHOVANY 10.12.2011

Při brouzdání na AS portálu jsem před týdnem narazil na zajímavou akci s názvem „poslední výstřel“, kterou pořádá  airsoftový tým  AIRSOFT UNDERGROUND . Akce mě zaujala hlavně poznámkou, že povoleny budou pouze jakékoliv krátké a dlouhé manuální zbraně + povolená pyrotechnika. Hned jsem si uvědomil, že pro ty z nás co chodí na CQB do haly by to byla dobrá zkušenost a možnost dobře potrénovat cizími týmy a získat určité zkušenosti.

Nejdříve jsem zjistil, že místo konání  akce  je trochu dál od Prahy než jsme zvyklý jezdit ale přeci jen akce vypadala dobře a s minimální účastí dvou členů týmu (vrabčák,pyroman)  co jsem byl ochotný akceptovat jsem nás zaregistroval a byl připravený vyrazit.

Jako obvykle byl sraz na kačerově v takový ten normální čas a to okolo sedmé hodin. Po počátečním pokecu jsme byly schopni vyrazit směrem na Brno a pak dále až do malé výsky Rouchovany.

 

Po prohlídce jaderné elektrárny Dukovany, která je od Rouchovan vzdálená asi3 km, jsme dorazili na místo staré Mlékárny. Po registraci a následného brífinku, kdy bylo 36 hráčů rozděleno na dva týmy a umístěno na své mrtvolinště, akce začala.

Velitel našeho modrého týmu nám dal ještě několik rad ohledně míst, kterých bychom se měli vyvarovat, plán útoku a pak už jsme mohli vyrazit do boje.

Protože jsme přijeli trochu pozdě tak nebyl čas prohlédnou si bitevní zónu a šli jsme do boje trochu dezorientovaní. Teï s větším časovým posunem musím říct, že stará Mlékárna je ideálním místem pro CQB. Kluci z undergroundu se o místo starají  a vylepšují ho  což bylo pekelně znát. Skoro každá místnost měla dva vchody, spousta míst byla vylepšena umělými překážkami a dokonce na několika místech byly probořeny umělé vchody do místností. Když k tomu přidám, že mlékárna se skládala z několika budov a měla tři dostupné patra, do nichž vedly vždy dvě schodiště bylo o zábavu postaráno. Osobně jsem si vyzkoušel boj v podzemí, na střeše a týmové čištění místností ve skupině cca 8 lidí.Mrtvoliště nebylo daleko a rest byl po 5 minutách což přidávalo na dynamičnosti hry.

Cíl akce bylo získat tří kontrolní body, vyvěsit vlajku svojí strany a po deseti minutách odpálit granátomet na střeše. Po dlouhém boji nakonec získala převahu nepřátelská strana a vypálením z granátometu získala vítězství.  To už bylo okolo dvanáctý  takže byla vyhlášena pauza na oběd a následné střídání stran.

Takto se pokračovalo až do14:00,kdy byl svolaný závěrečný briefing, vyhlášení vítězů a hromadné focení. Poté několik lidí odjelo, ale pořád to bylo 10 proti10 ahrálo se na dobývání druhého patra. V těchto chvílích už jsme měli odehráno s krátkými pauzami něco okolo pěti hodin CQB a bylo znát jak úbytek házených granátů, tak na dynamičnosti hry. Proto se okolo čtvrté polední vyhlásil konec akce.

Osobně jsem toho už měl dost a ostatní na tom nebyly o nic lépe.

 

Děkuji Vrabčákovy a Pyromanovy, že se akce zúčastnili, dále klukům z undergroundu za dobrou organizaci.

Myslím, že akce byla i dobrým rozloučením s Pyrem, který nás z týmu opouští, protože se vrací zpět Moravu.


Comments are closed.