Evropa 2016 – Vranovský žleb

Takže máme za sebou další z akcí pořádanou týmem Underground, tentokrát konanou na Motokrosovém závodišti v  Vranovském žlebu. Tentokrát jsme neponechali nic náhodě a vyrazili jsme na akci standardně z Kačerova v5:30,abychom se vyhnuli jakémukoliv zpoždění  a následnému komentáři.

 

Následná cesta byla trošku delší ale vyplnila se zastávkou v mekáči a následnou debatou co a jak.

 

Do žlebu jsme přijeli okolo8:15a hned se nám otevřel pohled na motokrosové hřiště, které nám mělo po celý den sloužit jako hrací plocha. První co mě trošku udivilo byla  strmost dráhy, ale naštěstí jsme měli bránit, takže nehrozilo drápání se do kopce za přítomnosti číhajících kulometů. Naopak byla velká možnost využití připravené pyrotechniky, které jsme Pyro a já měli více než dost.

Nakonec se vše obrátilo, protože pořadatelé hledali 4 až 5 člený tým, který by se přidal na stranu útočících a tak jsem nás hned dobrovolně přihlásil z čehož třeba Pyro neměl moc velkou radost ale co dělat když rozkaz je rozkaz.

Při pohledu ze spodní části hřiště se situace nezdála moc dobrá.  Celkem málo prostoru pro krytí a obrana se zdála neprostupná kvůli dvěma obraným místům hned na začátku kopce. Proto se také většina mých spoluhráčů rozhodla pro obchvat přes boční les. My jsme se rozhodli, že zkusíme trochu potrápit obranu a šli na čelní střed.

 

Po první nezdaru a vyplácené dýmovnici jsme uznali, že vpravo to nepůjde. Na respu se nás zatím shromáždilo okolo dvaceti a zkusili jsme dobít levou stranu, kde se dalo krýt trochu lépe. Po cca 15 minutách se Mattovi podařilo odpálit raketu a umožnit tak získat předsunutou základnu. Potom už bylo jen otázkou času, kdy se povede útok na hlavní bunkr, který se Nám podařilo získat.
Po krátké přestávce se strany vyměnily a roli obránců jsme měli mi, což jsme docela projeli  i když k respu nám zbývali cca 4 minuty a pak by to bylo zajímavé. Dále následoval oběd a hra napřič hřištěm. Touto dobou už jsem toho měl docela dost, protože pohybovat se celý den pouze po svahu nebylo vůbec jednoduché. Akce se ukončila okolo třetí hodiny a to už jsem se jen plahočil.

Akce byla z mého pohledu vydařená a hrací plocha velmi zajímavá.


Comments are closed.