SVD AK upgrade CO2 set

 Zdar jelikož jsem vždy chtěl mít odstřelovací pušku tak jsem si pořídil SVD od AK.  SVD  jsem osadil přesnější hlavní a silnější progresivní pružinou M170. Což zbrani dodalo přesnost a sílu. Ale mělo to jednu velkou negativní vlastnost a to k natáhnutí se muselo vynaložil větší sílu. Jak asi většina ví tak SVD má natahovací páku závěru fakt malou a nedá se pořádně uchopit. Ve stoje se to natáhnou bez problémů dá ale v leže tu 170 natáhne jen málo kdo. A tak jsem záviděl všem sniperům co měli svoje sniperské mazlíky na plyn.  Tak jsem neodolal a objednal od Airsoftpro.cz jejich nabízený CO2 set  pro moje SVD.  Když si vezmete že díky tomuto setu uděláte z manuální zbraně bez velkých konstrukčních změn plynovou je cena úplně v pohodě a je to úžasná věc.  Set jsem si objednal v neděli a v úterý jsem ho měl doma a hned jsem ho musel nainstalovat.

Po shlédnutí video návodu jsem set nainstaloval do zbraně za několik minut. Naštěstí jsem měl doma pár CO2 bombiček a mohl jsem to vyzkoušet. Vystřelil jsem párkrát a vše fungovalo , žádné syčení ucházejícího plynu se nekonalo což jsem tomu byl rád.  Byl už večer tak jsem nemohl po testovat střelbu venku a tak jsem musel počkat na denní světlo.   Při testu střelby jsem použil nejprve kuličky o váze 0,28 ale kuličky lítali k nebesům což jsem počítal. Poté jsem použil 0,30 a výsledek byl skoro stejný a když jsem vypnul hop tak se dráha kuliček hodně měnila a dostřel byl dost slabý o proti zvyku ze M170.  Musel jsem pořídit těžší kule a tak jsem skočil do Anareusu a koupil 0,43  Guarder  a musím říci že tato gramáž je nejvíc vyhovující. Kule lítali podle toho jak jsem nastavil hop a dostřel byl opravdu daleký. Když bych porovnal vzdálenost a chovaní dráhy kule 0,30 BB   u použití pružiny M170 a  0,43 BB CO2 tak vzdálenost je skoro stejná ale přesnost je u CO2 daleko lepší a nesmím zapomenout to lehké natahování. Na bombičku jsem vystřílel zhruba 50-60 kulí než výkon klesl. To že dochází CO2 jsem zjistil při střelbě kdy se ozve krátké zasyčení.
Výměna bombičky trvá několik sekund a nemusíte sebou nosit žádné zbytečné imbusy kromě nějaké tyčky kterou použijete jako páku k  dotáhnutí .  První dojmy střelby byly úžasné a trochu to se zbraní při střelbě cukne takže máte trochu pocit zpětného rázu. Musím podotknout že test jsem dělal v zimě z okna při menším dešti. Co se týče hluku střelby bych podle mého dojmu označil M170 hlasitější. Všem kdo má SVD od AK tento CO2 set doporučuji ale počítejte s tím že na některých akcí neprojdete testem v limitu výkonu. Dále bych rád požádal všechny co si to pořídí aby si uvědomili že tahle zbraň má opravdu velký výkon a při střelbě používali mozek.


 

 


15 Responses to SVD AK upgrade CO2 set

 1. Už se těším až jí vezmu na nějakou společnou akci třeba jen na ukázku :) Jen mě štve že 0,43 BB se dělají ve většině případů černé nebo tmavé takže to seřizovat bude fakt sranda :D

 2. Avatar MOPO3
  MOPO3 says:

  zdravim, chci se zeptat, jak se tenhle set tváří, po delšim použití, pač ho mám v plánu pořídit taky. Bohužel ho moc lidí neproklamuje, tak sou veškerý informace skoupý, nebo nejsou jednoduše k mání..
  zajímá mě hlavně konzistence výkonu a přesnost po více výstřelech prej taky odchází na trestnou lavici… díky za jakékoli info

 3. Ahoj jelikož je zrovna období klidu a hlavně zima tak jsem ten set testoval cca 2 CO2 bombičky abych alespoň věděl kolik výstřelů se dá na bombičku vystřelit. Výkon bych rád také po testoval ale nemám chrono abych ověřoval stálost výkonu. Ale koupě bych se nebál výkon určuje vždy bombička a přesnost hlaveň a vhodný střelivo což se ukázalo že vhodné bude 0,43 BB. Nevím co by jinak po delším použití mohlo zlobit možná těsnění v hlavě pístu ale to je asi to jediné co mě napadá. Závěr spouště se nemá jak opotřebovat jelikož nedrží žádný tlak pružiny což u SVD byl kámen úrazu že se obrousil. HOP není taky namáhán a píst rovněž tak jelikož tam žádný není :) Bombičku tam mám 14 dní a stále tam plyn je takže o ucházení taky nemůže být řeč. Jediné co bude asi potřeba hlídat je vlhkost. Což by mohlo způsobit zareznutí závitu na bombičku závit je dost jemný. Ale to je jen domněnka ASPro dělá hodně kvalitní věci a tohle mají určitě zmáknuté. Jen při koupě počítat že si SVD nebudeš moct brát na všechny akce výkon je dost velký a přes povaolený limit většině akcí v roce 2012.

 4. Avatar Dengler
  Dengler says:

  Bombu bych tam moc dlouho nenechával, ideálně po akci ven, odchází tak těsnění ;) Jinak na jakou vzdálenost je dobrý nastřelit tu optiku, aby se jí dalo věřit? :)

 5. Jasne ze jsem bombu vyndal. Jen jsem to chtel testnout jestli uchazi. Ohledne te optiky. Ja si to vetsiniu seluji na cca 40 – 50 metru kriz na polovicni priblizeni. Jen ted to serizeni bude trochu horsi 0.43 BB se prodavaji vetsinou tmave :D Ale to se jeste potvrdi na jare ted v zim to nema cenu stelovat jelikoz hop a hlaven v zime se chova jinak.

 6. Avatar H@user
  H@user says:

  Tmavý kule jsou na toto na prd, to jo, ale když koupíš testovací balíček, bývají i v těchhle váhách bílé. Já sem tak testoval svou (teď už bývalou, má ji brácha) SR25.

  Co se optiky týče, mě vyhovovalo posazení na 50 metrů a nejmíň uměla 3,5x přiblížení.

  Ale plynovka, hmm Matto, krásný. Sniperům se do jobu nepletu, ale je fajn koukat jak to letí a letí a pak trefí a ty to máš v optice v přímým přenosu a detailech :-)

 7. Avatar simir
  simir says:

  Pokud budeš Matto potřebovat sehnal jsem do snajpu bílé kule a na 60m to lítá bezva jen se mi tam někdo postavit.V plynu je to prostě paráda,těším se až ji nepřítel koupí.

 8. Simíre a jakou gramaž ?

 9. Avatar simir
  simir says:

  Gramáž je 0,43 a myslím že to je značka Guarder, dívám se tak je to tak nula čtyřicet trojka Guarder.Máš je mít,co bych neudělal pro parťáka z týmu.

 10. Dik tak jich pár vem do hospody

 11. Avatar simir
  simir says:

  Jasně.

 12. nazdar, no ako to funguje? stale vsetko ok ? co este mas vymenene v tom SVD ?

 13. přiznám se že jsem se k tomu většímu testu ještě nedostal. Hlavně na to nebylo počasí. Ale určo až se k tomu dostanu písknu info.

 14. Ahoj, chtěl bych se zeptat chci si taky kupovat tento set.
  CO2 upgrade set pro manuální A&K SVD -2 Gen. [AirsoftPro]
  Zajimalo by mě jakou gramaž BB a kolik to má cca usťovku měřil jste to někdo ? Děkuju předem za odpověď

 15. Ahoj dlouho jsem sní ted nehrál ale gramáž byla ideální 0.38-0.40 a ustovku to mělo kolem 180 M/S.