GROM IV.

GROM IV.

Akce s krycím názvem Grom 4. Se konala 11.-12.5.2013.   Termín dlouho očekávané akce se blížil a počasí nás čím dál častěji utvrzoval že letos Grom bude v mokru. To se i stalo ale většinu z Nás to neodradilo a tak jsme  za hustého deště vyrazili směr Ralsko.  Sraz jsme si dali na benzínce kde jsme chvilku pokecali a vyrazily za hustého deště k místu kde měla být registrace.  Místo kde měla být registrace  jsme našli docela lehce ale nikdo tam nebyl a ani žádná cedule kam a jak.  Přesnou lokaci odboje kde jsme měli rozbít tábor  jsme našli po pár nezdařených průzkumů v dané oblasti. 

V táboře odboje už ostatní jednotky měli postavené stany a přístřešky z celt a většina hráčů se věnovala kopáním zákopů pro ochranu tábora. Naše jednotka si našla krásné místo kde jsme mezi stromy natáhly velkou plachtu a tím si udělali zázemí a pustili jsme se také do kopaní zákopů. V kopání jsme se všichni poctivě vystřídali a vytvořily dosti velké a poměrně hluboké zákopy.  Když jsme s kapáním skončily tak už byla docela tma a tak jsme se pustili do stavby stanu a rozdělání ohně.  Večer se klasicky před hraním poklábosilo a něco málo popilo a šlo se na kutě. 

S časného rána nás velitel vzbudil a měli jsme pár minut se vyzbrojit a připravit na nástup. Velitelem naší odbojové buňky byl určen Michal ( kdo jiný  ) který chodil na válečné porady kde dostával nové rozkazy . První rozkaz pro Nás byl hlídat prostor u křižovatky.  Doplnili jsme munici podle pravidel což bylo 300 BB a vyrazili směr k bodu určení.   Naše křižovatka byla  cca 1km od tábora tak jsme se snažili dostat k místu co nejdříve ale museli jsme jít takticky a opatrně jelikož jsme prostor neznali a neměli jsem od rozvědky žádné informace o pohybu nepřátel. Na křižovatce jsme měli hned kontakt a většinu z Nás dostali jelikož už tam na nás čekali. Během dne jsme zjistili že tábor nepřátel byl od našeho prvního úkolu dost blízko a tak jsme neměli moc šanci se tam dostat dřív.  Určitě jsme je ale zdrželi a ostatní týmy měli čas dojít na své lokace.

Každá skupina měla různé úkoly a časový plán tím se organizátorům lépe koordinovali  kontaktní boje. Lokace hry byla dost velká a mohlo by se stát že by jsme během celého dne nikoho nepotkali.

V průběhu dne se naše jednotka částečně roztrhala a někteří byli po oživení poslány s jinou jednotkou a jiným velitelem. Já osobně ( Matto)  jsem se účastnil útoku na nádraží které jsme docela dlouho lokalizovali  ale nakonec jsme ho našli  získali a pak jsme ho museli  bránit.  Během průběhu rozkazů a plnění jich  jsme se různě potkávali a spojovali.  

 V odpoledních hodinách jsme dostali rozkaz vystřídat jednotky co hlídali tábor a rozmístili jsme se do zákopů a hlídali tábor. Během naší hlídky jsme odrazili nepřátelský útok díky pohotovosti Gudrana který zahlédl nepřítele.  Po pár minutách boje nepřítel utekl nebo bil zabit.  Ještě než byla úplně tma se naše jednotka dostala na dostřel nepřátelského tábora zaútočila. Tábor byl velice  dobře opevněn a naší výhodu překvapení jsme nevyužily i když v táboře to vyvolalo slušný poplach. Museli jsme se stáhnou a jít do našeho tábora.
Během návratu jsme byli ještě zapleteni do obrany našeho letiště a po útoku jsme šli spát .

Nočních akcí se naše jednotka neúčastnila ani si nejsem jist že nějaká noční akce byla. 

V neděli se naše velení rozhodlo přepadnou v brzkých ranních hodinách tábor nepřátel.   Útok byl naplánován na 5:00 . Osobně jsem tam nebyl tak nemůžu psát jak a co ale většina z Nás tam byla. Během dopoledního času v Neděli jsme měli pár úkolů a při plnění jsme se zapletli do větší přestřelky a pomohly jsme vytlačit větší nepřátelský oddíl mimo naše území. V neděli byla znát únava a v poslední akci už emoce ohledně uznávaní byly dost napjaté.  Kolem poledne hra skončila a obě strany se potkaly na velkém nástupišti. Během nástupu jsme zjistili že NATO mělo v neděli docela slušnou převahu jelikož to pár týmů vzdalo díky počasí atd. Hru jsme si věřím všichni užily a pro nováčky to byl snad super zážitek a že pojedou na další akci i když naše strana prohrála ale pouze o pár bodíků.   Všem účastníkům bych rád poděkoval. 

 


10 Responses to GROM IV.

 1. Akce super ten déšt se dal taky ustát. Ale co jsem zjistil díky fotkám já musel být v tom modrém vidět na kilometr :D

 2. Akce byla celkem podařená, díky přepadu našeho tábora jsem měl i nějaké zásahy :). Jinak nedělní ranní přepadení tábora NATO bylo myslím kolem 6. Nepřátelský tábor byl dobře opevněn měl vybudované bunkry http://www.youtube.com/watch?v=ON14b2bA7pE . Útok se celkem podařil a par našich se dostalo i do centra ležení. Ale nakonec jsme byli všichni postříleni.

 3. Jo akce se celkem vydařila ikdyz nedosahovala kvalit minulého gromu.

 4. Avatar simir
  simir says:

  Akce byla dobrá a vydařila se.déšť se dal taky snést,parta bezva a legrace byla.Na konci 3dne jsem toho měl jak buchet.Příště zase pojedu.

 5. JJ kuci, bylo to dobry. Sice pocasko v patek na prd, ale hlavne ze byla sranda :-)
  Jinak v pondeli rano, jsem byl dost gumovej :-)

 6. Avatar vrabcak
  vrabcak says:

  akce byla super moc jsem si to užil díky kluci moc

 7. Na to jaky bylo pocasi podle toho co ctu , tak aspon trochu jste si zahrali……

 8. Avatar Phedor
  Phedor says:

  Zdar akce povedená, ale jak už řikal Michal loni to bylo líp organizavoný a úkoly byly víc různorodý.Navíc přepadení v pět ráno nejsou moc pro mně, loni to bylo aspoň v sedm myslim:D Každopádně mně to bavilo a je trochu škoda, že sme museli v sobotu hlídat půlku odpoledne tábor, ale tak někdo to dělat musí:D

 9. Tak musim taky souhlasit s Michalem a Phedorem, holt kvalita se asi neudrží věčně, ale i tak to šlo, mohlo to dopadnout i hůř:D. Každopádně příští rok zas:)

 10. Pro mě to byla super zkušenost a to hlavně v tom si příště brát náhradní hadry :-) užil jsem si to i když jsem z důvodů únavy a mokrého oblečení odjel předčasně ale příště jedu zas.