AS Portal 2013 – Kartelové Války

AS Portál 2013
Letošní AS Portál byl pojat netradičně v duchu kartelových válek ve státě Zaragua. Tento stát vznikl v VVP Oldřichov u Písku. V tomto prostoru jsem byl osobně prvně a byl jsem nadšen. Většina bojů se odehrávala na vzdálenost cca 15 až 20 metrů a proto byla podmínka pořadatelů zjistit a označit FPS všech zbraní. Prostor byl velice členitý a různorodě prorostlý. Byly tam lokace kde byla nutnost se skoro prodrat skrz roští nebo přeběhnout otevřenou louku. Rozložení mrtvolišť a táborů kartelů bylo určeno velice dobře a všechny cílové lokace byly umístěny tak aby to bylo po fyzické stránce náročnější a tím pádem boje byli dinamištější. O co vlastně šlo. V Zaragui byla jediná možnost získat peníze na financovaní války proti ostatním kartelům pěstováním koky a prodejem kokainu nebo těžení a prodávaní diamantů. Diamantové doly měla pod svojí mocí americká korporace COPROX. A proto se spíše bojovalo o pole koky a bránila se laboratoř při výrobě kokainu.

Produkce koky byla vždy v daný čas a proto se asi nejvíce bojovalo o tento produkt. Když se Vám podařilo vypěstovat koku tak byla nutnost jí dostat do laboratoře a 30 minut zpracovávat na surový kokain. V laborce byla minutka a ta se vždy nastavila na 30 minut a laboratoř se bránila. Když se podařil kokain vyrobit tak byla potřeba se sejít s pašerákem a kokain prodat a tím získat peníze.

Pašerák byl stále v pohybu a na smluvených souřadnicích se zdržoval jen určitý čas a to pro všechny kartely. Proto byli boje se na místo prodeje dostat nebo překazit prodej protistranám. Veškeré suroviny se mohly krást a proto bylo potřeba je ukrývat. Během herního dne byli i nějaké bonusové mise pro zpestření hry a musím říct že jsem se ani na chvilku nezačal nudit. Naše jednotka hrála za stranu LOF což byla Lidová Osvobozenecká Fronta a ta dostala velitele Alfreda a byl prostě super.
LOF se ještě rozdělila na 4 týmy a Alfred se snažil nás posílat na mise tak abychom se mohly navzájem krýt a prostě si pomáhat. První kokain jsme získali docela rychle a tak jsme zjistili jak asi na to. Co napsat o průběhu a chovaní hráčů. Z většiny herního dne bylo z mého pohledu vše v pohodě i když se našli momenty neairsoftového chovaní a ve většině případů byli u toho lidi z Liberce (šátky). Nevím čeho chtěli docílit ale to že přijedou na akci autobusem a byla jich většina neznamená že jsou nesmrtelní. A můžou si dělat co chtějí. Víc to nebudu rozvádět jelikož by jste u toho museli být.
Během dne se takticky spojily kartely EL Mosto a AJN což byla skutečnost bojovat proti velké přesile. Jejich dohoda umožnila dobít diamantové doly a COPROX byl nucen požádat o pomoc Nás pro získání dolů zpět pod svojí ochranu. Dohoda byla uzavřena a herní prostor se stal bojištěm dvou velkých armád. Kolem 17:00 se členové EL Mosta začali stahovat z dolů a asi si uvědomili že to nemá cenu a začali hromadně opouštět herní prostor a začali balit. Nevím proč možná že déle už hrát nechtěli nebo se hodina odjezdu blížila. I ostatní toho měli po fyzické stránce dost tak se domluvil konec hry jelikož ve hře nebyl protivník. Jinak zázemí catering a umístění stanů prostě super a už se těším na další AS portál. Já osobně jsem musel v sobotu odjet a nevím jak probíhal další den ale k večeru tam zbylo cca 40 lidí.


8 Responses to AS Portal 2013 – Kartelové Války

 1. Akce byla výborná. Scénář fungoval jak měl. V neděli bohužel začalo pršet a tak jsme to zabalili a jeli domů.

 2. Avatar simir
  simir says:

  Škoda ža jsem tam nebyl podle všeho to bylo perfektní,tak snad příště.Akce jak má být.

 3. Akce byla super. Dotaz jak se Vám hojí zásahy ? nevím z jaký zbraně jsem to schytal do ruky ale vůbec se to nehojí a dělá se mi tam stále puchýř a je to čím dál větší. nevim jestli to není mojí imunitou ale nikdy jsem takový problém neměl :(

 4. naštestí jsem bez takovýchto zásahů,příště asi rovnou vydezinfikovat.

 5. No nevim matto. Ja jsem zatím zdravý. Jestli jsi zkusil kysličnik,jod a framikoin tak zajdi na kozni. Po povodnich je vsude spousty sracek.

 6. OK já jen jestli to není náhoda. Asi mám v sobě nejakou sračku :(

 7. Avatar tomas
  tomas says:

  AS Portál nezklamal.Akci sem si užil a poznal nové fatalaky.

 8. akce podařená, velitel LOF, alfa je šikovnej. Nebejt propršený neděle tak sme mohli hrát i dýl, ale mě to stačilo. Stárnu:)