Bitva v Ardenách 2014

Ardeny 2014 Nýřany

 Tak po delší době jsem se dostal na akci zvanou Bitva v Ardenách 2014 a byl jsem moc rád že jsem se zúčastnil. Počasí ač v Lednu bylo příznivé a teploty se dali bez problémů zvládnout pomocí jégrovek. Akce se konala kousek od Plzně u městečka Nýřany za fabrikou bývalé Tesly. Sešlo se kolem 150 lidí což bylo příznivé a mělo to předpoklady že to bude dobrá akce a né zevlárna. Hrálo se v bývalém vojenském prostoru což byl les s různorodým terénem a to kopce okopy a  pahorky. Prostě perfektní místo na hry typu dobytí základny , ukradení vlajky atd. Herní strany byly Němci a Američani jelikož amíků bylo o trochu víc tak pořadatelé museli přistoupit k opáskováním jedné strany a to byli němci. Během akce se ukázalo že označení žlutou páskou (nevím proč  jen na jednu ruku) bylo nedostatečné a byl dost problém identifikovat nepřítele když byl opřen o strom s rukou na který měl pásku. Strany se rozdělili na parkovišti a každý za pokynů velitele se přesunuly na pozice určené v mapě. Oba velitelé dostaly tablety s PES a o herní zážitek bylo postaráno.  Při první akci jsme měli lokalizovat nepřítele a dobýt jeho základnu což byl kopec s obranými valy a střílny. Během pár minut jsme nepřítele uzavřeli do základny a pomalu je likvidovali i když padlých bylo na obou stran dost. 

První úkol jsme zvládly a během několika minut jsme šli na další místa a hrála se klasická bitva o vlajky a získávaní nepřítelovo území. Pak se vyměnily  pozice a my jsme bránily základnu na kopci a tady musím říct že Němcům se to povedlo za kratší dobu než nám ale taky mě připadalo že jak byli všichni unavení výstupem do kopce se jim moc nechtělo na mrtvolině a prostě nepřiznávali nebolestné zásahy. Během posledních přestřelek bylo zřejmé že němcům se moc do rakví nechce. S naším posledním životem jsme si s Michalem trochu zlepšili skore a den zakončily pěknou bitvou na kratší vzdálenosti takže to bolelo a museli přiznat J Akci hodnotím kladně organizace super až na to označení jen jedné ruky bych nic organizátorům nic nevytknul dík moc vše bylo super prostor plán taktika akce bez vlezného. Příští rok bych jel určitě zas.


3 Responses to Bitva v Ardenách 2014

  1. Akce super. Pěkně jsem se pobavil a unavil.

  2. Avatar simir
    simir says:

    Akce bezva zase jsem se jednou pěkně vyřádil a těším se na další akcičku.Terén kopcovitý takže jsem se vrátil domů krásně unaven s vyčištěnou hlavou.

  3. Taky moje nohy dostaly zabrat a nebýt té ztráty čepice tak by to byl jeden z lepších dní. Perfektně jsem se pobavil na vše kolem za poměl musím jezdit častěji :)