Grom V.

Grom V.

V řadě už třetí účast Fatalů na Gromu V se tentokrát odehrávalo v celkem volném duchu. Klasický páteční příjezd a stavba stanů byli rychle hotové . Na večer už pak bylo vše připraveno a následovalo grilování klobásek a voňavé krkovice. Tady musím dodat, že každý rok máme výbavu na večerní zábavu stále lepší. Letos nechyběl pořádný gril s dřevěným uhlím,který nám celý ruský tábor záviděl. Noční zábavu pak zajistil Diater a myslím ze se všichni dobře bavili.

Vzhledem k začátku hry od 22:00 jsme byli nuceni držet noční hlídku, které se hrdinsky ujali Eda s Gudranem. Neměli to lehké pač hlídkovali od 02-04 hodin. Ráno byl budíček nastaven na 6:00 ale trošku jsme se zdrželi a vyrazili na průzkum okolo 7:30.

Náš první úkol byl najít drogové pole a podle možností dobýt nebo ohlásit pozici. I přes veškerou snahu jsme pole nenašli. Poslední prostor, který nám chyběl prozkoumat, byl blízko nepřátelského tábora a narazili jsme na hlídky přes které jsme se nedokázali probít. Nakonec jsme se stáhli do tábora pro další úkol.

Následovalo hlídání hranice. Tady nás bylo dosti málo a hranice dosti rozsáhlá.  I přes celkem dobré rozmístění nás nepřátelé celkem dobře sesmahli. Dále následovalo hlídání tábora a pronásledování nepřátel okolo něj. Taky jsme si vyzkoušeli hromadný útok na nepřátelský tábor ale špatná koordinace útoku a nepřátelské opevnění nám neumožnilo opevnění dobýt. Asi po hodině následovala nepřátelská odveta a pač nás hlídalo v táboře asi jen deset byl tábor dobyt a vlajka ukradena ( tato akce byla celkem emočně napjatá a toho blba co střílel schválně do mrtvol bych nejraději zabil)

Posledním náročnější úkolem byl přepad konvoje ale velení se rozhodlo, že napadneme nepřátelský tábor. Velení útoku připadlo na mě a tak jsme pevnost dobyli :). V pevnosti zůstalo cca 10 lidí, které jsme byli schopni přemoci. Kdyby bylo nepřátel více určitě by jsme ji nedobyli protože měli hodně dobře postavené opevnění.

Noční akci jsme se rozhodli neúčastnit.

V neděli už moc lidi nezbylo a ranní hlídka byla celkem nuda. Poslední akce o pískovnu se zrušila z důvodu malého počtu účastníků.

Osobně si mi akce líbila. Úkoly byli rozmanité a celkem nápadité. Celou akci bohužel poznamenalo slabý počet účastníků. Velení se snažilo přizpůsobit počet lidí jednotlivým akcím a za to si zaslouží pochvalu.


5 Responses to Grom V.

 1. Avatar kusadlo
  kusadlo says:

  “( tato akce byla celkem emočně napjatá a toho blba co střílel do schválně do mrtvol bych nejraději zabil)”
  Ještě že jsme nejeli, viť Jaroušku..

 2. Avatar simir
  simir says:

  Akce i prostor byly bezva a rok co rok jsme na tom s vybavením líp a líp.Pusu jsem měl umaštěnou od ucha k uchu a moc mi klobásky chutnaly.Herní prostor byl bezva a akce pod vedením Michala bezvadný.Jediné co bych pohanil,tak stejně jako Michal tak debil který střílel do mrtvol,že to vypadalo dost že někdo vypění a bude rvačka.Jinak účast menší než loni,ale mě se moc líbilo a škoda,že nejeli i ostatní Fatalové.

 3. Celkem to šlo, těším se na příště….až na již zmiňovaný útok na náš tábor, kde útočníci byli hustodémonský a na facku a na chabý počet zásahů:-D…jinak fajn, gril, pivečko, prostě pohodička:)

 4. Akce se povedla, škoda jen že si z toho hodně lidí udělalo jednodení akci.
  PS.: je zajímavé že ti problémový hráči byli většinou v amerických hadrech.

 5. Avatar Phedor
  Phedor says:

  Dobre napsanej report:-) Akce byla fajn, sice nepritel byl v pocetny prevaze a bylo celkem tezk se dostat na potrebne misto. Aspon ze obrancu jejich tabora bylo malo,kdyz uz to meli takhle dobre opevneny. A jak se mi splasil kver v noci…radsi nekomentuju:D. Taky mi prislo ze na akci mela spousta lidi az zbytecne silny zbrane a o dodrzovani munice by se taky dalo polemizovat. Orgove se snazili, ale proste chovani nekterych lidi se moc ovivnit neda…