Průlom

 

Hodnocení akce od Hausera.

“Průlom” byla akce pořádaná Airsoft Battles v prostoru u Mimoňského letiště. Bylo to kousek od místa, ke byl předtím “Kharkov”.
Naše rozespalé xichty se posbíraly na potkávací pumpě a v počtu 6 fataláků se vyrazilo.
Hrálo se o vlajky (5) a rozdělení bylo páskami na červené a žluté. Na nás připadly žluté.

Po úvodním brífínku a seznámení s pravidly jsme se odebrali na startovací resp.
Posléze se ukázalo, že polovina červených je nejspíš hluchá, protože jinak by z proslovu pořadatelů slyšeli,
že za hranice herního prostoru se neleze a že terminátorství je trapárna.
V praxi to vypadalo tak, že jsme s Kusadlem a Jardou vyrazili podél pravé herní hranice, abychom byli následně
sesmahnutí z prostoru za hranicí, kde nikdo neměl být.

Když jsme po respu vyrazili tím samým směrem s myšlenkou na pomstu, bylo už odtud slušet orga, jak dává mamlasům kopr.
S pocitem částečného uspokojení jsme tedy vyrazili vpřed, podél vyvýšeného betonového kotyta, které vyvtořilo jednu bitevní linii.
Další prostor pro výměnu plastových názorů vznikl u 3tí vlajky, která byla na konci toho betonového koryta u rozpadlého baráčku.
Tam jsme za první hru strávili asi nejvíc času.
Zde už se hodně negativně podepisovalo terminátorství, ale to už jsme drželi 3 vlajky z 5ti.
Z pasivního stavu jsme byli vytrženi pískáním, které bylo částí hráčů vyloženo jako konec hry. Ten ale měl nastat za 20 minut.
Jelikož někteří hráči opustili klíčové pozice, nepřítel toho chtěl využít a těch 20 minut bylo svižných. Vlajku jsme ale udrželi.
Na druhou hru byly prohozené strany a šlo se na věc.
Tady jsme hned pár metrů od starovací pozice narazili na odpor, což někteří komentovali tím, že není možné, aby borci z OPFOR startovali z respu,
protože by se nestihli tak rychle dostat sem. My jsme na místo dorazili tak akorát, abychom pomohli kolegy vysekat z průšvihu a zformovat protiakci.
Poučen z první hry jsem si už vzal SAM-R ko a zvýšené pole působnosti se mi vyplatilo. Terminátoři jen neradi opouštěli ten barák, ale nakonec jim nic jiného nezbylo.

Při pokusu obejít barák ze strany jsem byl po sundání pár cílů sesmahnut a tak nevím, jak to probíhalo dále, ale když jsme se zas potkali, Eda hlásil že barák je náš.

Pak hra opět ustrnula na mrvém pásmu louka – betonový žlab a pokud vím, projeli jsme to, protože jsme měli jen 2 vlajky.

Je ale fakt, že hodně žlutých odjelo po první hře domů s tím, že proti terminátorům je to nebaví.

Akce se mi celkově líbila, orgové byli v pohodě a snažili se věci řešit, ale blbce prostě neuhlídáš (Klepil a Eda by mohi vyprávět).
Ono není zas tak úplně špatný opakovaně trefovat terminátora do hlavy a přes optiku sledovat, jak dělá že nic a neví odkud to dostává. Jenže to vám ale musí bejt volný, že hra je v pytli, že jo.
Snad jen 172 lidí bylo na ten prostor trochu moc, takže při pokusu o obejití člověk často narazil na vlastní, kteří se snažili o totéž a nebylo kudy.
Akce tedy skončila stavem 1:1, ale jak řekl Tomas:”My jsme vyhráli první.”


10 Responses to Průlom

 1. Koukám, že se jednalo o jednu z akcí, kdy to nepřiznávači opravdu přeháněli. Šmejdi. Příště se to chce hromadně dohodnout a toho vola hromadně vystřílet. Pokud by jich bylo více tak použít i razantnější řešení. Jinak zdravím Tomáše s Hausera mezi aktivní hráče.

 2. Avatar simir
  simir says:

  Souhlasím s velitelem jen tak na ně magory nepřiznávačský,to pak není hra,na každý prase se vaří voda.Zdravím též spolubojovníky.

 3. Avatar tomas
  tomas says:

  Akce nebyla vysloveně špatná jen mi troch připomínala Točnou a styl hry “my lehnem tady a vy tam a střílíme co to dá”
  Každopádně svou dávku plastu sem rovnoměrně rozdal každýmu kdo si zasloužil, a tak to hodnotím vcelku kladně.

 4. No za mě nic moc,až na konec první hry kdy jsem udělal poslední a to šestej zářez a pak nasraný na ty pičuse nesmrtelný jsme s Kusadlem jeli domu,snad příště to bude lepší.

 5. Avatar kusadlo
  kusadlo says:

  Já už jsem svůj názor-report napsal,:
  Za mě a za Jardu první půle nic moc, až na finální bránění pozice kdy jsem si zpravil chuť, hlavně se nikomu moc nechtělo útočit, protože dost hráčů z obou stran zvolilo taktiku neviditelnýho zakempení a čekání až jim přijde oběť do rány. Což vyústilo v patovou situaci kdy se obě strany odstřelovali na delší vzdálenost, s tím tedy, že pro spousta hráčů rovná se zásah z více jak 15metrů, že je neplatný. Což mě opravdu začíná DOST SRÁT.
  Pak nemá jakákoliv hra smysl. Vím že se v tom opakuji, ale je to tak a mě to bere pak chuť vůbec se o něco snažit-hrát. Byli tam fakt bandičky nesmrtelných ultradebilů, kteří byli za A,nesmrtelný a za B, záměrně čekali až se k nim přiblížíte co nejblíž, a pak to s pocitem ukojení do vás pošlou z deseti-patnácti metrů. Eda by mohl vyprávět i já, ale u mě to odnesli kozy a rameno, Eda to schytal přímo přes ksicht.
  To nás opravdu neba, tak jsme to s Jardou “náčelník okopané lýtko” zabalili a po první půlce jeli do prde, ehm, teda do Prahy.

 6. Sir Kusadlo velký puchýř to vystihl přesně. (já ti dám okopané lýtko) :-)

 7. Psal jsem na FB stránky akce ohledně termínátorů a prý tam byly i jiné incidenty. Prý se bohužel stalo a příště prý lépe. Tak snad na akce od Airsoft Battles nezanevřeme.

 8. Souhlasim s Tomášem, napsal to v podstatě za mě:). Jinak to terminátorství je hrozný, můj obličej to v druhé půli poznal na vlastní kůži. Jinak s nepřiznavačema jsem problém neměl, což je zajímavé:-D

 9. Za mě se tato akce moc nepovedla, na malém prostoru hodně lidí. Z toho část pouze zakempila a pak to do vás našila z pár metru. O nepřiznavačích ani nemluvě. Snad se to dopříště zlepší.