Operace Zaragua II

Další ročník AS Portálu se konal pod označením Operace Zaragua II. Odehrával se stejně jako minulý rok v bývalém vojenském prostoru BD Oldřichov u města Písek.

 

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme se rozhodli akce účastnit a to v počtu čtyř kousků. S Gudranem a Edou jsme si dali sraz už v pátek na parkovišti u Kačerova okolo půl šestý. Cesta probíhala v pohodě a na zabahněné parkoviště jsme dojedli v cca 19:30. Samozřejmě jsme hned u stánku dali pivko, pokecali a stavba stanů pak pokračovala v úplné tmě. Ještě jsme se stihli registrovat, nakoupit LOFácký nášivky a změřit úsťovky. Všichni jsme prošly do 130 m/s

 

Ráno se k nám přidal Ondra a náš stav byl plný. Oproti minulému ročníku  jsme letos začínali hrát s manuálkama což bylo pěkné zpestření. Mohli jsme se pohybovat rychleji, střílelo se na krátkou vzdálenost a celkem si mi první část dne líbila. Až po získání určité částky za suroviny jsme si mohli koupit elektriky. V této docela kritické části se podařilo organizátorům vše zkoordinovat tak, aby všechny čtyři strany získali AEG ve stejnou dobu a nikdo nebyl v nevýhodě.

 

Organizátoři letos přidali jednu herní stranu navíc, což se mi zdálo jako přehnaný ale fungovalo to bobře. Tři strany se snažili získat co nejvíce surovin (COPOX,EL MOSTO,LOF) a ZFOR byl proti všem. LOfu velel Alfréd, který vše zvládnul opravdu dobře. Na každý dotaz ve vysílačce odpovídal hned a rozděloval úkoly.

Vzhled k účasti lidí, kteří evidentně už hrají airsoft delší dobu a znají se jsem za celý den nenarazil na jediného nepřiznávače. Zbraně od 130 m/s výše stříleli pouze na semi, přiznávalo se, prostě takhle bych si představovat dobrou hru. Začínalo se okolo desáté a končilo v sedm a celou dobu jsem se výborně bavil. Úkoly byli sice stále stejné ale vždy se našlo něco, co hru zpestřilo.

 

V sobotu okolo půl osmé se vyhlašovali výsledky a byla tombola (škoda, že Ondra u odjel, pač ho taky vylosovali).  V tombole jsem byl z týmu vylosovaný pouze já, takže plná spokojenost. Dále pak následovalo pivo u stánku, medovina, koblihy, párek v rohlíku prostě vše na co jsme na pořádných akcí zvyklý .

 

V neděli ráno po pořádné snídani (vajíčka s klobásou, kobliha, atd.) jsme se už bez Ondry vrhli do další akce. Trochu už byla znát únava z předchozího dne a také ubylo dosti hráčů  ale pořád bylo na koho střílet.

Operace Zaragua II se opravdu povedla a hodnotil bych jí jako nejlepší akci tohoto roku.

 

Pěkné video od pořadatelů můžete zhlédnout zde: http://airsoft.cz/reporty-z-akci/vyhodnoceni-operace-zaragua-ii.2014


2 Responses to Operace Zaragua II

 1. Avatar H@user
  H@user says:

  Nejvíc mne zaujala věta:”Zbraně od 130 m/s výše střílely pouze na semi, přiznávalo se”. Krásné.

  Hele, jak to vyřešili že obě strany dostaly elektriky zároveň?
  Já to chápal jako že si získáváš body aby sis mohl elektriku dovolit, takže kdo se dřív dostane na dostatek bodů, tak vlastně vyhrál, protože má AEG dřív a to je sakra výhoda. Nebo byly obě strany stejně šikovné?

 2. Úkoly byly nastaveny tak aby si peníze vydělaly všechny strany zároveň dostatečný počet bodů. Je pravda že první elektriky dostala jen zhruba půlka naší strany a cca za půl hodinky zbytek (peníze byly na cestě). Jinak akce perfektní kdo nezajel alespoň na sobotu prohloupil. Příští rok předpokládám že bude scénář podobný a na sobotní dopolední boj budou opět manualky. Do té doby potřebuju sehnat nějakou plynovku :).Kilů bylo za akci málo ale málo, pač jsem slepej jak patrona :).

  Zázemí bylo luxusní a ceny přijatelné.

  Ve stanu bylo s Edou příjemně teplo a těsno :-D.

  Celkově souhlasím s Michalem v hodnocení jako nejlepší akce letos