Battlefield day Kouřim 28.3.2015

 

 

V sobotu 28.3.2015 se v Kouřimi konala první akce s názvem Battlefield day. Na tuto akci se vydali všehovšudy čtyři Fatalové, čítaje mě, Michala, Pyra a Smoldu. Za deštivého rána jsme se vydali směr Kouřim. Na místě už nepršelo, ale zužoval nás nepříjemný vítr a zima, takže jsme se chtěli vydat co nejrychleji do akce. Asi kolem půl jedenácte, kdy už byli všichni připraveni, jsme započali první hru, a to útok a bránění základny. Na nás vyšlo útočení, byli jsem rádi, že se budeme konečně hýbat. Vydali jsme se na západní stranu základny, aby jsme ji obešli, ale nepřítel byl již rozmístěn, takže jsme nikam moc nedostali, a skončilo to přestřelováním se s bránícimi, kteří byli na základně, přes val. Naštěstí asi 10 minut před koncem se začalo pořádně útočit a díky dýmovnici ji hoši dobyli. Zde jsem byl svědkem, ačkoliv jsem byl mrtvý, Michalova útoku, který mi připomínal útok Ramba:-D.

Následovala pauza a poté otočení stran. Asi v pěti lidech jsme se zašili u haly, kde jsme prostor účinně bránili, ale postupem času se k nám přidalo víc lidí, což zapříčinilo to, že na základně moc lidí nezůstalo a tím ji nepřítel dobyl. Bylo to bohužel způsobeno tím, že se k nám nedostala zpráva, aby jsme se přesunili k obraně základny.

Po vydatném obědě, který zahrnoval gulášek, jsme započali další část, a to přesun bedny, po jejímž přesunutí do určeného prostoru, jsme měli odpálit dýmovnici, která byla v bedně. Bohužel tento scénář byl hodně nedomyšlený, protože  jsme měli bednu přenést přes prostor který zahrnoval i základnu, takže skoro všichni bráníci zalezli na kopec a po jeho stranách, a dokonce i na věž kde měli resp, což bylo na facku. Naše pokusy přenést bednu ztroskotali, hlavně díky špatnému krytí. Po nějaké době dostali bráníci rozkaz aby se stáhli, čímž nám umožnili dostat se za základnu, ale už bylo pozdě na to,

   aby jsme se někam dostali. To už bylo dost hodin a tak jsme se rozhodli, že pojedeme domu, ale ještě jsme si užili chvíli bojů o budovu. S nadšením jsme pozorovali skupinu asi pěti lidí, kteří se snažili dostat dovnitř. Vlastně se ani nesnažili, protože, ačkoliv měli možnost, dovnitř nevlezli, a byli asi úplně slepí. Po asi dvou pokusech o to samé to vzdali a zkoušeli to z druhé strany. To už jsme vyrazili směr Praha. Akce to nebyla špatná, až na poslední hru. Chtělo by to od organizátora vymyslet lepší scénáře, a že by to v tom prostoru šlo, např. zahrnout do celého prostoru i budovu. No uvidíme co tento rok vymyslí.


2 Responses to Battlefield day Kouřim 28.3.2015

  1. Jo akce docela šla.Útok na pevnost se mi podařil.

  2. Avatar smolda
    smolda says:

    Pěknej report. Škoda tý hry, kdy jsme bránili….špatná (žádná) komunikace se zbytkem spoluhráčů tu hru dost zkrátila. Přenášení bedny je kapitola sama pro sebe :-/ Totálně nedomyšlený, prakticky to nešlo splnit. Ale akce jako celek dobrý :)