Monte Cassino

Report od Termita.

Slíbená příznivá předpověď se jíž začala vyplňovat, když se na parkovišti pár kilometrů od Mimoně sešla skupinka šesti Fatalů, včetně jednoho nováčka v týmu. Poměrně velká vzdálenost akce a chuť si zahrát za spojence přinutila dorazit na místo o něco dříve, než je tomu obvykle a proto vznikl prostor pro nějaké to společenské tlachání, jak jinak než o zbraních. Mezi řeči si nešlo nevšimnout elektrikáře v dokonalé uniformě SS, nebo maníka s maskou koně a německou vlajkou.

Obě parkoviště se postupně téměř naplnila a pořadatel oznámil pěkných 210 účastníků. Kvůli tomuto vysokému počtu byl také upraven herní scénář, kdy se měla hrát pouze východní větší část areálu Nový Dvůr.

Začátek hry se nesl v pomalejším nástupu spojenců, kdy Němci ihned obsadili tři ze čtyř vlajek a poměrně dobře se zakopali. Zleva využívali četných zákopů a zprava hlídali budovy včetně strategické díry ve zdi. Společný útok asi patnácti spojenců skončil pod křížovou palbou dříve než začal. Několik dalších pokusů z různých stran vedlo ke stejnému výsledku až se nakonec Fatalům povedlo pár celkem pěkných akcí, kdy se podařilo vyčistit okolí jediné žluté vlajky a připravit tak Němce o nějaké to území. Bohužel se jinak příliš nedařilo a já osobně byl na mrtvolišti asi ze všech nejčastěji nemluvě o nulovém posunu ve skóre co se vlajek týče. Několik posledních minut před polední pauzou se Spojencům povedl rozsáhlý útok po levé straně, který málem skončil ziskem vlajky. Odcházel jsem tou dobou na mrtvoliště, proto nevím přesně co se mohlo stát tak zásadního, že poslední 3 němečtí obránci v budově ubránili asi 15 útočících?

Dopolední atmosféra oboustranného nepřiznávání zásahů a častých slovních přestřelek typu „máš“ – „nemám“ atd.. vedla k proslovu pořadatele (Zoltan) o přestávce, kdy apeloval na slušnost a poctivost. Osobně při pětiminutovém ostřelování z okna trčící zbraně si myslím, že toto bylo zapotřebí a i ostatní hráči včetně protistrany měli na parkovišti o čem vyprávět.

Bohužel se Monte Cassino neobešlo ani bez zranění, kdy záchranáři museli odvézt jednoho z hráčů na šití tržné rány do nemocnice.

Odpolední akce začala hektickým pokusem obsadit co nejvíce vlajek a udržet tak naději alespoň pro nerozhodné skóre. Při sprintu po zahájení hry ale byla již vidět únava a taky samotný útok neskončil podle naších představ. Při jednom z dalších pokusu o obsazení území jsme vběhli do baráku bez krytí a akce pro nás skončila. Mrtvoliště se stalo poměrně častým místem setkání všech Fatalů a skvělé počasí spolu s únavou působili hypnoticky.

Hypnóze podlehli zřejmě i obě mé zbraně, kdy se mi nejprve vybila první Li-Pol baterie, po přinesení z auta krátce na to skončila i záložní a i GBB pistole se po pár výstřelech odmlčela. To už byl na štěstí téměř konec akce a nechal jsem se zabít a zamířil na parking.

Celkově se akce i přes prohru vyvedla a tímto děkuji pořádající „Airsoft Battles“ za profi přístup a spoluhráčům za nevšední zážitky v bitvě.


10 Responses to Monte Cassino

 1. Takhle mrtvej jsem snad nikdy nebyl. Skoro jsem vychytal všechny refreše. Akce nebyla špatná ale asi by to chtělo vyzkoušet i akce s jiným scénářem.

 2. Avatar H@user
  H@user says:

  Akce byla fajná a ještě lepší odpoledne, kdy jsem konečně vychytal nastavení na vysílačce a slyšel co bylo třeba.
  Taky SAM-Rka valila po úpravě hopu krásně a dělala mi radost.

  Nikolo – ty návleky/kontíkáče sou fakt super. Mimochodem Nikola byl vybrán jako příklad dobově oblečeného spojeneckého borce, předveden před všechny zúčastněné aby viděli jak to má vypadat a jako takový obdržel privilegium, že nemusel mít pásku.

  Ještě vzpomenu jednu hezkou situaci, kdy jsem s kolegou přiběhl k lajně žlutých u “prostěradlové pevnosti” a když klucí zaregistrovali CADPAT, uvítali mne hláškou:”Fatalové jsou tady, je to v pohodě”. Ta hláška ale nepatřila mě, ale vám, kteří jste takovou reputaci vybudovali. Takže respekt klucí.
  Měl jsem ale obrovské štěstí a reputaci nepošpinil. Když totiž kolegové vyrazili do útoku, coby jejich háček jsem zmerčil 6 červených, kteří kolegy obcházeli a povedlo se mi 5 sundat a posledního přibít (nevědeli o mě, soustředili se na útočící tým), takže ho kolegové poslali na resp také. Takže radost jak malej.
  Taky bych měl zmínit Vencu, který v tutéž chvíli udržoval čilý plastový dialog na “druhý straně prostěradla” a bránil tak červeným obejít nás z této strany.

  Také jsem na FB četl chválu o hezké akci žlutých ke konci odpolední části a podle popisované polohy bych tipnul, že v tom měl prsty i Michal. Nechceš se Michale pochlubit?

 3. Akce byla celkem fajn, ale jak píše Michal, nikdy jako tady, jsem v životě tolik neumíral, takže v tom termite nejsi sám:-D.
  Děkuji Hausere, až jsem se z toho začervenal, ale nebyl jsem jediný kdo byl předveden k ukázce dobové ústroje, ale nemít pásku bylo fajn a nevzešel z toho ani zásah od spolubojovníka(čehož jsem se bál).
  Bohužel se to nevyhnulo bez prasokvérů, můj obličej může povídat, i Ondra to pěkně schytal a to měl masku. Nicméně to ušlo a těším se na další akcičku:)

 4. Avatar termit
  termit says:

  Jo, taky jsem byl na refreši pečený vařený. Červený to tam měli dost dobře pokryté a i taktiku měli dobře propracovanou co se obrany i útoku týče. Prvních pár hodin jsem trávil zjišťováním, kde mají slabiny v obraně. Nakonec se ukázalo, že v centru, kolem naší jediné vlajky a taky že jsme tam pak trochu prorazili.
  Hned za takovým malým kopečkem tam ležel týpek s MG42, nebo něčím hodně podobným a kropil všechny, kdo vystrčil nos z baráku-bludiště. Tam jsem hodně trapně zaútočil se zajištěnou sekundárkou. Naštěstí než si mě všimli a pokropili, stačil jsem zařvat “máš” a týpek musel uznat, že si opravdu nepřál dostat ze 2m do hlavy z primárky :)

  Taky v několika případech jsem narazil na kruto-přísno-kvéry, kdy jsem někde za horizontem slyšel rachot, kolem svištěli kule vzduchem a nikoho nebylo vidět…

 5. Avatar Milan
  Milan says:

  …prasokvér?…..

 6. Avatar H@user
  H@user says:

  To by ti asi nejlépe popsal Ondřej, který dostal z 5ti metrů dávku do obličeje, že mu to pomačkalo drátěnou masku a pod ní měl pak fialovej obličej. Když se vzdával (a že přitom i pochopitelně řval) a se zdviženýma rukama otáčel, dostal druhou do ledvin a řval zas. Já byl 2 metry vedle, tak vím a chytl jsem tu třetí dávku přes křoví.

  Prasokvéry vlastně neexistujou, existujou jen prasohráči, kteří s vytuněnkama střílí na blízko a ještě k tomu dávkou…

 7. Avatar Milan
  Milan says:

  Musíte být klidných povah …… asi bych se neudržel v takové situaci :( …..

 8. Tak hrozný to zas nebylo. Jednou nám hold velel Ondra a do 30 vteřin jsme byli všichni mrtvý :). Jeho bojový povel: Za mnou rozvětčíci byl fakt povedený.

 9. Avatar Milan
  Milan says:

  Jste se drželi hesla jeden za všechny a všichni do jednoho …..na refreš :). Je přeci fajn že jako team držíte při sobě a jdete společně umřít :D .

 10. Super report, škoda že jsem nemohl jít.