Lizzard IV


Většinou na vícedenní akce tipu Lizzard nebo Afghánistán nejezdím. Před několika lety jsem se jedné takové akce účastnil a místo střílení jen 12 hodin hlídal základnu. Po takové zkušenosti jsem na neprověřené vícedenní akce zanevřel. O to víc jsem byl zvědaví, jak bude probíhat Lizzard, kterou Ondra dosti vychvaloval. Výběr herní strany byl už od začátku daný. Účast za Afgánce slibovala možnost volného pohybu a rozhodnutí.

Lizzard – jednalo se o vícedenní akci s možností přijet už ve čtvrtek, které jsme s Gudranem využili. Mohli jsme se v klidu registrovat, ubytovat a obhlídnout si nepřátelskou základnu také si dát pivo (alk. pivo se podávalo pouze ve čtvrtek).

V pátek ráno se k nám přidali Ondra s Tomášem a mohli jsme hromadně vyrazit seznámit se s herním prostorem, který byl pro mě nový. Za poslechu Afgánské hudby jsme obešli několik klíčových bodů a vrátili se do vesnice.

Vyzbrojený a nažhavený do akce se vyrazilo přes místo, které bych osobně pojmenoval „ Bažina, která tam minulý rok nebyla“. Asi nás měli varovat hluboké šlápoty v bahně, ale nevarovali. Každopádně po přechodu přes „ Bažinu, která tam minulý rok nebyla“ získali moje hnědé kalhoty nový maskovací odstín, boty (hnědé) krásný černý lesk a vůbec to byla docela sranda.

 Nepřátele z jednotek ISAF chodili v docela velkých skupinkách a náš první kontakt byl právě s jednou z nich. Vzhled k pravidlům hry, kdy zásah znamenal 3 hodinový odpočinek a nebyl ještě čas oběda, náš bojový Velitel Ondra zvolil metodu útok a útěk. Tady musím poznamenat, že jsem nepočítal s možností opravdového pronásledování ale nadržení němci po nás pěkně šli a nebýt blízko hustý lesík asi bych to zabalil.

 

Co se týká zbývajícího času na Lizzardu akce byly pěkně variabilní. Vyzkoušeli jsme si bránění budovy, útok na nepřátelský Jeep cca 20m od nepřátelské pevnosti, pozorování ISAF z lesa atd. Noční akce se účastnil pouze Gudran,tak ani nevím jaké to bylo.

V pátek večer se k nám přidal termit s luxusním gurmánským zážitkem v podobě Šašliků a vůbec byla po celý Lizzard celkem pohodová atmosféra.

 

 

Jako negativa bych asi zmínil, že protihráči měli medika což byla veliká výhoda.  Také měli více aut a všechny kontrolní body krásně objezdily, zatím co mi je museli obíhat pěšky. Možná bych uvítal i lepší velení ale zas jsme měli hodně svobody.

Akce se povedla a příští rok bych jel zase.


One Response to Lizzard IV

  1. Akce byla dobrá, jen opravdu chybělo velení, údajně kvůli špatnému dosahu vysílaček.
    Noční akce byla ve znamení pádů, tedy alespoň u mě. Na základnu se útočilo podél zídky asi třicet metrů od ní. Základna měla několik kulometných postavení a dost silných reflektorů, který nešlo sestřelit :(. Na věžích byly s tak s dvoumá kulometama, z nichž jeden byl velmi bohatý němec páč vypálil tisíce fosforových kuliček. Útoky na věže byly více méně neúčinné, dokud nepřišel sniper s NVG, jenže když sundal kulometčíka tak ten zařval medik a za chvilku pálil vesele dál. Vzal jsem si jen dva zásobníky takže za cca třičtvrtě hodiny jsme mazal zpět. Cestou jsem se přerazil o zídku. Jinak akce dobrá, další rok jedu zase.