Grom VI.

Minulý víkend se v Ralsku u Mimoně konal již šestý ročník akce s názvem GROM. Od třetího ročníku, kde jsme byli poprvé, jsme žádný nevynechali, ani tento rok nebyl vyjímkou. Počasí na tento víkend bohužel neslibovalo pěkné počasí, to ale nás šest Fatalů(Klepila, Michala, Smoldu, Edu, Termita a Ondru, který se dostavil v sobotu ráno) neodradilo a vydali jsme se v pátek vstříc dobrodružství. Po snadném nalezení našeho tábořiště, které minulý rok patřilo NATO, jsme neotáleli a začali budovat své přístřešky ke spaní, Michal byl na místě o něco dříve, tak měl náskok. Samozřejmě nechybělo Michalovo rádio, které nás při stavbě stanů povzbuzovalo Alexandrovci, nechyběla Kaťuša ani ruská hymna. Po práci samozřejmě následovala odměna, a to v podobě grilovaného masíčka, klobásek a špekáčků. Po vydatné večeři jsme započali se stavbou zákopu a opevnění. Naštětí už kolegové z jiného týmu vykopali zákop, takže stačilo ho vylepšit, což se nám myslím povedlo. Po těžké dřině jsme rozdělali oheň a zahřívali jsme se zevnitř dobrou whisky. Spát jsme šli pěkně pozdě, takže vidina pořádného spánku byla ta tam.

Přes noc vydatně pršelo a ráno jakbysmet, to nám ale nevadilo, Michal nakopl rádio a ruská hymna nám dodala energii potřebnou k boji. Začali jsme se připravovat na nádcházející události, náš první úkol byl obrana tábora. Během cca hodinového bránění se nic podstatného nedělo. Dálší úkol už zněl zajímavěji, a to obsazení křižovatky číslo tři. Strategický bod jsme bez boje obsadili, ale naťáci nás bohužel převálcovali ze dvou stran. Takže následoval hodinový odpočinek. Poté nás velení vyslalo obsadit a udržet nádraží. Po mírných orientačních zmatcích, kdy jsme nechtěně dobyli křižovatku číslo tři, jsme konečně narazili na budovu, která představovala nádraží. Nebylo obsazené nepřítelem, takže jsem si rozdělili obranná postavení a po kontaktování velení, jsme dostali rozkaz nádraží udržet před nepřítelem. Teď už si přesně nepamatuju, jestli kluci nádraží ubránili, sice nám přišlo na pomoc několik kolegů od Rusů, ale nepřítel v počtu asi dvaceti kousků na nádraží podnikl útok, mě jako prvního poslal do věčných airsoftových lovišť. A další následovali, všichni jsme se sešli na základně, jen Michal z toho všeho vyšel živ. Už jsme měli všichni hlad, roztopili jsme gril, pojedli všechno co nám přišlo do ruky a odrazili jsme asi dva útoky, které nás ale oslabily. Já, Ondra a Smolda jsme se připojili ke

čtyřem klukům z AČR a byli jsme poslání obsadit, ani nevim co to mělo být, ale bylo to tak daleko, že jsme nečekali kdovíjaký odpor. A taky se tak stalo, po půl hodině bránění jsme se vydali směr báze. Do tábora jsem přišel bohužel mrtev. Jakmile se vrátili ostatní, byli jsme vyslání zachránit pilota, ale po pár desítkách metrů, nás výrazně oslabili, ve třech jsem šli k místům kde byl pilot, ale radši jsme se vrátili, a poté zkusili ve větší síle vysvobodit pilota ze základny NATO. Teď ani nevim jestli se to klukům povedlo. Následovalo pár neúspěšných útoků na náš tábor a nakonec bylo dobávání letiště, ale to bylo už pozdě, takže s ubývajícím světlem se uniformy rozeznávali opravdu blbě, takže se tam řezali naši mezi sebou. Letiště jsme ale dobyli, taky tím že naťáků tam bylo prý šest. To už byla tma, tak po návratu do tábora jsme se vyhřívali u ohně, trochu popili a šli do hajan. V neděli se už nic moc nedělo, ranní útok na základnu nepřítele se odehrál bez výstřelu, páč všichni ještě hajali. Po návratu do tábora, se měl odehrát útok na nemocnici, ale ze slibovaného počtu dvaceti naťáku, jich hrálo hrozně málo. Takže bylo hned hotovo. Po tomto jsme se sbalili, rozloučili a po zastávce u Vietnamce jsme se vydali směr Praha.

Celkově to docela šlo, jak jsme se všichni shodli, bylo to lepší než dvě minulé akce. Bylo fajn, že jsme měli všichni vysílačky, takže nevázla komunikace a celkem naše akce ušly. A počasí mohlo být rozhodně lepší, ale dalo se to zvládnout. Toť asi vše:)

 


2 Responses to Grom VI.

  1. Díky za napsání reportu. Souhlasím s tím, že od trojky byla tato akce vydařená. Počasí bohužel už poslední tři akce není nic moc a vždy se to podepíše na počtu hráčů. Co jsem koukal na ohlasy od ostatních týmů, tak si hodně stěžovali na nepřiznávání. Osobně jsem se s nepřiznávačema nesetkal.

  2. Avatar smolda
    smolda says:

    Za mě super akce. Škoda toho počasí, bylo by to ještě o něco lepší. Užíval jsem si jak boje, tak odpočinek jako mrtvola na naší grill-párty :-D Osobně jsem taky nepotkal nepřiznavače, ale od několika lidí jsem slyšel, že sem tam se nějakej terminátor ukázal, ale stejně tak na naší straně. Jen dodám, že nemocnici jsme nakonec udrželi. Co mě vadilo asi nejvíc (kromě počasí), byly přesuny přes půlku bojiště kvůli ničemu – obsadíme objekt, čekáme na nepřítele a ono nic. Potom totální rezignace naťáků. Vrchol byl nedělní přepad jejich tábora, kde se venku pohyboval jeden rozespalej nepřítel, zbytek jen vykouknul ze stanu a spali dál :-D Poslední ofenziva (jak Nikola psal) už taky byla jen hon na pár nepřátel. Potom už to velení radši odpískalo a jelo se domů – ale jak jsem psal nahoře, akce parádní :) Ještě bych chtěl Michalovi poděkovat za poskytnutí noclehu a ostatním za dobroty (vizour, kotletky….). Tak zas příště :)