Zaragua III

V bývalém vojenském prostoru u Písku se po roce kovala akce Zaragua III. Jak už název připomíná, jedná se o pokračování Zaragui z předešlých dvou roků, zasazených do imaginární země v jižní Americe.Minulé roky se dost vydařily a byl jsem zvědavý, jestli si i letos pořadatelé poradí s organizací.

Na ofzónu jsme s Edou dorazili v pátek večer a za chvíli dorazili i Nikola se Smoldou. Tentokrát se stanovalo na posekané louce bez možnosti schovat se v lese a tak jsme se do západu slunce pohybovali u stánku s občerstvením. Stánek s občerstvením jako vždy nabízel chlazené nápoje, klobásy, atd.…  Pořadatelé nám nedovolili rozdělat gril, ale byla možnost grilovat na plotně u stánku, čehož Smolda s Nikolou využili. Ohledně tvrdého alkoholu zachránil situaci jako vždy Nikola s kořalkou.

Ráno se k nám přidal Ondra a náš počet pěti fatalů byl završen.  Jako vždy byl celkový počet 209 hráčů rozdělen na čtyři strany – COPROX,LOF,El MOSTO a ZFOR.

Od minulého roku akce vždy začíná s manuální nebo krátkou plynovou zbraní. Osobně mně začátek akce hodně bavil. Kontaktní vzdálenost se zmenší na cca 20 m. Nikdo to nemůže kropit, hráči přebíjejí, takticky lze přebíhat, prostě nádhera.  Hlavním úkolem první části dne bylo sehnat dost peněz na nákup AEG. Herní měnu PESOS bylo možné vydělat vařením kokainu což obnášelo sběrem koky a vařením 30 minut ve varně. Dále bylo možné vydělat pesos předáním diamantů překupníkovy. I přes docela dobré počasí, kdy teplota klesla na přijatelných 28°C jsem toho měl okolo dvanácté dost a šli do ofzóny na oběd.

Na offzoně jsme potkali spolubojovníky z LOFu, kteří měli peníze a mohli jsme si koupit  AEG. Dále už akce pokračovala dle známého scénáře. Jednou se nám podařilo dobýt kopec ale diamanty co ležely 20 m od nás jsme nenašli. Večer jsem akci zabalil o půl hodiny dřív pač jsem byl dosti vyčerpán.

V cca 19:30 probíhalo vyhlášení výsledků, kde i přes naši urputnou snahu jsme skončili třetí ze čtyř. Následovala tombola  ale nikdo s týmu nic nevyhrál. Naštěstí trochu chmurnou náladu zahnaly klobásy ze stánku, vychlazené pivo a palačinky s čokoládovou polevou. Hodně otrlí hráči ještě šli na noční akci, ale nikdo z nás se jí neúčastnil.

 

V neděli se ještě hrálo, ale už bylo vidět, že dost hráčů bylo unavených. Počet se také zmenšil na polovinu. Hodně dlouho jsme se zasekli na varně, kterou šlo těžko dobýt. V poledne jsem akci ukončil, zabalili věci a vyrazila zpátky domů.

Jako vždy se mi akce hodně líbila a o hlavně část s manuálkama.

 


One Response to Zaragua III

  1. Akce byla super, organizačně dobře zvládnutá a vyvážená, jen škoda že jsme nevyhráli. No což, snad příště. Počasí v sobotu bylo pro mě celkem ubíjející, zvláště po tom alkoholu:-D, ale stánek s vychlazenými nápoji bodnul, a vlastně se vším, palačinky, párky v rohlíku, kafíčko, perníček, no prostě super. Příští rok pojedu určitě znova.