Airsoft Battle 2015

Minulou sobotu se ve známém prostoru u Milovic pořádala předposlední akce od Airsoftbattles. Vyhlídky co se týče počasí a počtu hráčů byly pozitivní. Po příjezdu s Gudranem jsme se na parkovišti setkali se zbylými Fataly, včetně dvou nových členů. Po přípravě, přeparkování, klábosení, společného focení a nadopování se vším možných co přišlo pod ruku jsme se vydali směr mrtvoliště, kde jsme si vyslechli instrukce. Scénář, jak bývá u těchto akcí zvykem spočíval v zabírání a udržování vlajek v co možná nejdelším čase. Něco po desáté se věci dali do pohybu.

Vydali jsme se k nejbližší vlajce, kterou jsme obsadili, ale hned jsme se setkali s tuhým odporem. Po uklidnění situace jsme pokračovali k dalšímu bodu, ale nepřítel nás zatlačil a tudíž jsme se setkali na mrtvolišti. V této fázi jsme měli ve své moci většinu vlajek, ale nepřítel se osmělil, a to i nejspíš za pomoci nepřiznávání. Takže dobývaní bylo velice těžké. Neustále jsme se motali kolem dvou vlajek, jejichž dobývání bylo jak na houpačce, ale červení nás stejně válcovali. Takto to probíhalo celé dopoledne, až ani nevím čím to bylo, nepřítel obsadil celou linii kolem cesty, ze které měl luxsní krytí a výhled na naše marné pokusy útočit. Takže měli i pokud se nemýlím všechny vlajky. Po pár pokusech prorazit, se našemu hrdinovy Termitovi podařilo dobít vlajku 6, ale to bylo asi tak všechno. Před pauzou červené řady prořídly, takže už jsme mohli lépe dýchat a dostat se aspoň na valy, ale to už bylo pozdě na to, abychom se někam dostali a zvrátili průběh hry.

Následovala žrací pauza, po které nás bohužel opustili Jarda s Kusadlem . Po posilnění se vyměnili strany a něco po druhé začala poslední fáze. Po úvaze kam bude nejlepší útočit, jsme se vydali k vlajce 1, postup byl celkem hladký, ale po chvíli nás začali zpoza valu ostřelovat červení a náše snažení bylo ta tam, takže jsme se opět setkali na respu, to nás bohužel opustil i Termit. Po zvážení situace, že tam to moc nepůjde, jsme se rozhodli zkusit dobýt vlajky 7 až 9, ale červení byli zalezlí takže ze začátku naše snažení ztroskotalo. Po několika pokusech jsme se konečně hnuli a postupovali, podařilo se nám vzít myslím že dvě vlajky, ale potom už ani nevim, protože jsem byl mrtvev a sešel jsem se s Gudranem na respu. To už se akce blížila ke konci a měl následovat poslední útok na vlajku 5. S Gudranem jsem se odpojil, protože ochraňoval nalezenou hlívu ústrčnou či co to bylo. Hladce jsme postupovali k vlajce, ale u vlajky jsme narazili na tuhý odpor a než jsem se stihl pořádně rozkoukat, příletěla mi to do čela taková, že to štíplo až jsme se z toho rozbrečel a spustila se mi rýma. S pěknou boulí na čele jsem se vydal k autům. Po pokecu, zhodnocení akce a lehkého posilnění jsme se vydali smě Praha.

Akce nebyla zlá, ale nic převratného, taky za to můžou nepřiznavači z řad červených se kterými měl asi nejhorší zkušenost Kusadlo. A příslib do budoucna možná přinese i opatření pořadatelů k pozdě přijíždějícím hráčům, kteří si připlatí a ti co jezdí včas na to nebudou doplácet dlouhým čekáním. Takže zase příště.


6 Responses to Airsoft Battle 2015

 1. S nepriznavacema to bylo na této akcí fakt hrozný. Bylo vidět že těch cca nových tváří jak se zmínil pořadatel se projevilo. Sam jsem viděl jak to kusadlo z patnácti metrů pálil do hloucku pěti lidí a nikdo nepřiznal. Pak ho sundali což je k nastvani. Pak se nedivim,že jel nastvanej domů.Budeme to muset příště všechno řešit protože takhle se hrát nedá.

 2. Avatar termit
  termit says:

  No s těma vlajkama by to chtělo fakt promyslet, což jsem říkal i Zoltanovi. Při běhu k vlajce je potřeba počítat s nutnou návštěvou mrtvoliště, po jednom kroku od ní už to do člověka sypou. Absolutně žádná motivace pro většinu hráčů…dal bych 10 sekund na útěk – za ideálních podmínek lze za tuto dobu uběhnout 100 m :)
  Pak taky se mi povedlo v zápalu boje nahlásit původní barvu vlajky, obě mrtvoliště svorně potvrdila, aniž by je nějak trápilo, že už tam na tý mapce tu barvu mají :)

  Jinak akce super, počasí super!

 3. Avatar termit
  termit says:

  Co se nepřiznávačů týče, taky jsem jednou narazil, bohužel zrak nemám tak dokonalý, abych řekl, že jsem ho 100 procentně trefil na těch 50m.

 4. Avatar termit
  termit says:

  LOL, ta společná fotka je přímo ukázka toho, jak by se to dělat nemělo: myslím tím prsty na spoušti :)
  Nejlíp to má vymyšleno Michal: prstem “zajistil” spoušť proti stisknutí! Dobrá práce! :)

 5. Jednou jsme fotili týmové foto na web a všichni jsme měli prsty na spoušti. Všichni co komentovali fotku nám to nezapomněli napsal. Od té doby si na to dávám pozor.

 6. Vskutku, skoro všichni prst na spoušti, taková školácká chyba. Rychle tu fotku smažte než si to někdo vezme jako odstrašující příklad :-D