Leningrad 2015

S docela velkým zpožděním přináším report z poslední letošní akce pořádané Airsfotbattles. Akce se konala v bývalé raketové základně Přelíc, nedaleko Slaného. Po pozdním příjezdu s Termitem a Gudranem jsme se ihned začali připravovat, protože všichni už byli víceméně připraveni do boje, spojili jsme se se zbylými Fataly, čítající Michala a Simíra. Později se přidal ještě Ondra. Po rychlé přípravě jsme se ihned vydali do prostoru, scénář spočíval jako vždy, v zabírání a udržování vlajek. V tomto prostoru jsem byl poprvé, a proto jsem na samých začátcích dost tápal a pomalu nevěděl, kde se co děje a kde jsem. Vydali jsme se po pravé straně prostoru, v tom možná nejhorším porostu, protože při prodírání všichni nepřátelé věděli, že jdem touto cestou. Náš postup byl brzo zastaven nepřátelskou palbou a jelikož nebylo nikoho ve vysoké trávě a skrz křoviska vidět, stáhli jsme se. Spojil jsem se s pár Fataly a zkusili jsme obejít prostor po levé straně, v místech s četnými zákopy, vysokou trávou a keřy, prostě ideálním místem

   pro kempení. Po chvíli jsme se dostali do kontaktu a po chvilkovém bránění menší kóty, jsme se sešli na respu. Po několika marných pokusech obsadit vlajky jak z levé tak z pravé strany, jen vlajku číslo čtyři se nám podařilo obsadit, ale hned nás nepřítel převálcoval a dobyl ji zpátky, přišla polední pauza a po ní prohození stran. Byl jsem rád, že se konečně podívám i do dalších částí prostoru, protože v dopolední částí, kvůli četnému kempení, jsem neměl možnost výrazněji prozkoumat prostor. Začátek odpolední části se bohužel 

 vyvíjel v úplně stejném duchu. Nepřítel obsadil vlajky na kopcích a jejich okolí, a ve skrytu lesa a keřů nás nikam nepouštěl. Jakýkoliv postup byl velmi obtížný a pomalý, někdy i bolestivý, protože absence masky mi zapříčinila tři krásná jelita na obličeji. Po označkování mého obličeje, značně otráven průběhem hry, se mi podařilo s pomocí kolegů obsadit vlajku číslo tři. Následně jsem se spojil s pár Fataly a započali jsme kempení u vlajky číslo čtyři. Musim napsat, že díky tomuto asi půlhodinovému kempení a následnému osmělení se zaútočit na vlajku na kopci, což dopadlo úspěšně, protože vlajka byla hlídaná pouze jedním vojákem, jsem si nahrabal dost kilů (i následným vpádem nepříteli do zad). No ale všechno jednou končí a to už se akce chýlila ke konci. Ještě jsme zkusili útočit z různých stran, ale nikam to moc nevedlo, takže jsme tuto hru nejspíše prohráli. Jak už

jsem psal, kempilo se opravdu hodně, ale to asi na obou stranách. Prostor byl opravdu hodně zarostlý, takže dost lidí to svádělo vyčkávat ve vysoké trávě na nebohé, zmatené sofťáky. Kontaktní vzdálenost byla opravdu na blízko a ani při cqb kdekoliv v budovách, sem neodešel tak poznamenán jako tady, takže si dovoluji nazvat tu akci jako nejdivočejší cqb sezóny:-D. Jinak akce byla fajn, protihráči víceméně taktéž. Jen si příště vzít masku, zvlášť v jarních a letních měsících to tu musí být opravdu bolestivé.


4 Responses to Leningrad 2015

 1. Akce povedená škoda, že jsem podcenil počasí a hodně se obliknul. Okolo třetí hodiny už jsem byl uvarenej.

 2. Avatar termit
  termit says:

  Přelíc byla moje úplně první AS akce a vzpomínám na ní jen v dobrém (přes ztrátu manuální Maruiky a následném vyčinění od polního maršála Kusadla). Kopce, budovy, sila, zákopy a další rekvizity nabízejí nejširší záběr herních stylů k vyzkoušení, není to jen jednotvárné pobíhání po lese nebo dřepění v budovách.

  Tentokrát se mi moc nedařilo, pokud nepočítám kempící fázi, masku jsem zavrhnul, jelikož si pak nedám zbraň k obličeji. Taky tam bylo pár sporných situací, které člověka vykolejí . No a taky by to chtělo omezit úsťovku na příštích akcích, myslím, že by hra mohla být mnohem dynamičtější a rozhodně férovější, viz nedávná akce u Brna.

 3. Avatar simir
  simir says:

  Akce se mi líbila po čase zase v akci,až na blbý kvér ,který dostřelil tak tak a pak natažení si třísla to bylo bezva.Prostor bezva a nepřiznávače jsem nezaregistroval,dynamický a plno změn no prostě bezva.

 4. Já si akci celkem užil, bohužel jsem dvakrát zaváhal kdy jsem nevystřelil na hlavu a následně jsem byl zastřelen opět jsem si vychutnal osamocené stealth akce s kilama, takže za mě dobré.
  Jen ta aktivita našeho červeného týmu by mohla být o něco větší.
  Prostě byly dobré i špatné chvilky způsobené vlastní blbostí.