Zimní válka 2016

 

Po delší době akce od Airsoft battle, kde se nehrálo jen na jednom místě, ale organizátor měl připravených hned 6 různých lokací s klasickou bitvou o vlajky. Bylo to příjemné zpestření po předchozích akcích. Jak už akce napovídala vše se odehrálo v šeru nebo dešti :).  I přes nepříznivou předpověď počasí, kdy byly slibovány bouřky se na parkovišti u Mimoně sešlo cca 250 airsofťáků. Z našeho týmu byla letos asi největší účast a to 9 fatalů.

Po úvodní řeči od Zoltána jsme byli odvedeni do první lokace. První bitva byla o kopeček s názvem Liščí vrch. I když se nejednalo o velké převýšení, tak jsem se slušně zadýchal. Hned jsme zabrali vyvýšené pozice, kde jsme žluté dobře odstřelovali a bránili pozice dobrých 30 minut. Nakonec mě sundali zrovna při přebíjení ale to už se mi podařilo pár dobrých zářezů.  Vlajku se nám dařilo držet celou hodinu a červení (my) získali dobrý náskok v celkovému časovém skóre. Následoval přesun do další lokace.

Na druhé pozici jsme po většinu času zaujali defenzivní pozici, na které jsme bránili pravé křídlo. Myslím, že po celou hodinu se nám dařilo celkem dobře a komunikace po vysíláčkách byla super (komunikaci s vysílačkami musíme ještě doladit). Rozdělení na různé bojové skupiny byla taky fajn. K vlajce jsem se osobně vůbec nedostal, ale převahu jsme měli ,protože vlajku jsme udrželi dobrých 42 minut.

 Třetí pozice – zase do kopce. Tady už byla trochu znát naše únava, ale ještě jsem se zmátořil. Bohužel jsem musel z kraje bojů na mrtvoliště. Ondra se zbytkem hlídali vlajku na 4. pozici :) ale zase na sebe strhli dost žlutých. Prostor byl dosti holý a střílelo se na velké vzdálenosti. Navíc se rozpršelo a s mlžením brýlí, které už tak bylo tragické se vše ještě zhoršilo. Boj o třetí vlajku skončil víceméně nerozhodně.

Poslední lokace, které jsem se účastnil byla číslo 4. Žlutí hned z kraje zabrali vlajku a už jí nepustili. Snaha dobýt vlajku nebo oběhnout nepřítele se vždy setkala s neúspěchem. Po čtvrté fázi už byla většina hráčů unavená a více než polovina šla zpět na parkoviště.

Akce až na počasí se vydařila. Osobně mám rád změnu prostředí a nové prostory. Organizátoři si vedli dobře a nezaznamenal jsem problém s přesuny mezi jednotlivými místy nebo většími časovými prodlevami.


3 Responses to Zimní válka 2016

 1. Avatar simir
  simir says:

  Akce parádní i terém,který mě dostal do stavu,že jsem to na konci už nedával mi chtěl říc ať zlepším fyzičku.Dal jsem si asi 3zářezi což bylo docela fajn.Až na ty přesuny velice dobry.Musím jen vylepšit tu kondičku.Zahrál jsem si po delší době a večer jsem ulehal krásně znaven.

 2. Avatar H@user
  H@user says:

  Akce v poho. Brejle se teda mlžily šíleně. Na 5tý bod už jsem taky neměl sílu. Přesuny nevadily, naopak si při nich člověk odpočal.
  Diverzní akce u “falešné vlajky” příštího bodu, kam jsme se při obcházení nepřítele dostali, na odklonění zmatených sil nepřítele byla taky dobrá.
  Škoda že mi odešel headset a tak jsem vysílačku jen poslouchal. Už je na opravě :-)
  Ondřej to suprově drajvoval a rozdělení na podtýmy, který sme si mohli při velké fatální účasti dovolit, bylo taky supr.

 3. Avatar vasax
  vasax says:

  Bunkr u falešné vlajky byl nej. :-)
  Subteamy byly fajn, myslím si že skupiny po třech byly parádní co se týče koordinace a organizace taktiky.