AS Battle 2016

Máme za sebou další akci do AS Battles, tentokrát konanou v Mýtku u Milovic. Za časného rána jsem postupně nabral Vencu a Adama a chabý počet Fatalů byl završen. Po příjezdu na místo začala obligátní příprava, klábosení, kouření a snídání. Bohužel se ale v prostoru známém jako „ten s kadibudkou“ vyskytovali magoři na motorkách, čtyřkolkách a v off-roadech, a odmítali i přes to, že jsme měli prostor pronajatý, vypadnout (prý ho měli taky pronajatý). Tudíž musel Zoltán improvizovat a přišel se spásným nápadem, že si zopakujeme minulou akci, na které jsem nebyl, ale jednou už jsem ji absolvoval, a to konkrétně akci z Bohatic u Mimoně. Scénář zůstal stejný – hodinový boj o vlajky, ale s tím, že se bude bojovat na ruzných místech, do kterých se budeme během dne přesunovat. Díky těmto problémům a zřejmě i kvůli pozdě přijíždějícím sofťákům jsme začli hrát asi něco kolem čtvrt na jedenáct.

První část jsme ještě hráli v kousku prostoru, který ještě játra (jak s oblibou nazývám motorkáře) neobsadily. Z minulých akcí v tomto prostoru to byly vlajky 7,8 a 9. Rozdělili jsme se do celkem tří skupin (Alfa, Bravo, Charlie)a každá skupina dostala jednu vlajku. My Viktorky jsme byli přidělení do Charlie a následně jsme se rozhodili do družstev(což stejně nefungovalo) a pak už začala konečně hra samotná. Naše vlajka byla nejdál, takže nepřítel ji ihned obsadil a po celou dobu nás k ní nepustil. Zbylé dvě vlajky ostatní obsadili, ale do konce jsme je neudrželi. V podstatě to bylo přestřelování se na dlouhou vzdálenost. Následoval přesun k druhé pozici.

Po rozebrání vlajek jsme začli. U naší vlajky jsme se ihned dostali do kontaktu a následovala divoká přestřelka, ale naštěstí jsme se roztáhli, takže nás hned nevykydlili. Já jsem si našel šikovné místo nalevo od naší vlajky, resp. napravo od vlajky Bravo, kde jsem hodně znepříjemňoval červeným život, ale jak to tak býva, zůstal jsem tam nakonec sám, ale odolával jsem dlouho. Po mé smrti jsme zorganizovali protiútok, ale nepřítel měl dobře obsazené pozice, tudíž i dobrý výhled, takže z toho nic nebylo, bohužel. Následoval přesun do třetího prostoru.

Naše vlajka byla umístěna u vysokého valu, ze kterého vycházeli po stranách dva menší, takže tvořili údolí, ale za celou dobu jsem se k ní nepříplížil, ale srandu jsem si tu užil, mimo jiné i to, že jsem v počátcích útoku byl úplně sám, a kousek od vlajky na mě začalo útočit asi deset červeňáků :-D, ale zdrhnul jsem jim. Poté jsme s Vencou a jednou holčinou chvíli bránili Bravo, ale ve třech asi proti dvaceti to moc nešlo.

Poté následoval přesun do posledního prostoru, a to byla asi nejdebilnější část lesa, v které jsme hráli. Les byl hodně otevřený a nebylo se v něm za co krýt, takže kdo měl velký dostřel a pořádnou kadenci, tak vyhrával, a byli to bohužel červení, ale i tak jsem dva dostal. To už se čas blížil k páté hodině, takže jsme se sbalili a dali si ještě hezkou procházku k autům.

Akce se i přes počáteční komplikace vydařila a to i přesto, že jsme prohráli a to docela o dost. Do obličeje jsem to výjimečně neschytal :-D, ale nějaké stížnosti na nepřiznavače byli, jedna i z mé strany. A prasokvér jsem nezaznamenal, takže za mě to bylo dobrý (killů bylo dost), a počasí bylo luxusní. Ještě musím připomenout, že si Venca odvezl suvenýr v podobě několika pěkných bedel, mezi kterými mohla být i ta, do které jsem vyprazdňoval zásobník:-D

 


4 Responses to AS Battle 2016

 1. Hmm dobrá akce. Ale ty bedly … letos jsem neměl žádnou.

 2. Jako vždy pěkně napsané. Motorkáře bych vyhnal a nehádal se s nimi. Zoltán měl určitě prostor pronajatý.

 3. Avatar vasax
  vasax says:

  Byli to primárně čtyřkolkáři(ač i motorkáři tam pak zjevili a taky nějaké jeepy), s kým se dostal Zoltán do křížku a mám za to, že to s nimi Zoltán řešil, ale nebyla s nimi kloudná řeč. Odhadl bych že je v tom nevinně, že to má na svědomí majitel nebo offroadoví nadšenci.

  Nikolo, super, díky za report!
  To Bravo, to bylo hrozný Benghází, nestíhal jsem měnit zásobníky. Rád bych dodal, že jsem to přežil, až jsme o vlajku přišli, ale sám se tomu divím, protože každý můj ústup o strom zpět byl doprovázen deštěm plastu.

 4. Avatar vasax
  vasax says:

  Jinak bedla děrovaná plastem tam byla :-).
  Co se týká prasokvérů, pár jich tma bylo, ale s ničím nebyl problém. Ale když jsem pozoroval “v údolí” nepřítele s tím, že je mimo můj dostřel, on mě zmerčil a poslal na mě dávku, co nade mnou loupala kůru na stromě i na tu vzdálenost, tak jsem se trochu leknul. Ale zase o kus dál jsem v tom údolí vyndal nepřítele nějakou šílenou balistickou haluzí (jsem si kus nadsadil a jen ze srandy tam poslal krátkou dávku aby mi odpovědí byla zvednutá ruka), takže to mě pobavilo. Samozřejmě dané vzdálenosti byly právě v onom daném lesíku, kde bylo vidět do dálky, takže tam byla fakt solidní mela, většina lidí ležela, nepřítel chodil z různých směru a dotíral intenzivně na naši pozici, která se v jednu chvíli bránila na všechny strany. Jak se tam Nikolovi vedlo, se už vyjádřil, já s Adamem jsme tam měli trochu šanci, když jsme si počkali, až přiběhnou blíž, ale takový Hauser by si to tam se svým ničitelem světů užil. Pro elektro-snipery to tam byl ráj.