Zimní válka + Leningrad

Zimní Válka

Letošní airsoftová sezóna pro mě začala opravdu brzy. Na první akci jsme s Lukášem vyrazili  už v lednu. Klasicky byla pořádána Airsoftbattles ale pro mě v neznámé lokaci u vesnice Bezno. Počasí bylo pro tuto roční dobu více než přijatelné a při teplotě 4°C lze v pohodě hrát. Doma jsem ještě trochu nadimenzoval oblečení, nabil baterie, impregnoval boty a ráno 7:30 vyzvedl Lukáše v Radotíně.

I když jsme přijeli na čas a to okolo 8:30, na místě už bylo dost hráčů a parkování bylo trochu problém. Po navlečení do výstroje a výzbroje začalo první zkoušení zbraní v zimních podmínkách. Bohužel moje baterie asi prodělala teplotní šok a vůbec nefungovala. Naštěstí jsem měl záložní LI-PO, která vše hravě zvládala. Lukáš se svojí  zbraní neměl žádný problémy a po chvilce se dostavil Zoltán s páskami. Bohužel i přes rychlou registraci se akce zdržela o cca 30 minut a my už začali být netrpělivý. Po klasickém rozdělení na dvě strany a jejich odvedení na mrtvoliště hra začala. Celkově se jednalo o větší CQB, které se odehrávalo v bývalém areálu prasečáku. Budov bylo v areálu cca 10 a některé i vícepatrové ale do pater byl zákaz vstupu. Celkově se střílelo na blízké vzdálenosti z budovy do budovy a já litoval, že nemám ohranou masku přes obličej. Naštěstí se dodržovalo střílení v budovách na semi a přes všechny vrstvy to ani moc nebolelo. Možná proto jsme s Lukášem zkusili venkovní prostory. Tam se nám dařilo podstatněji lépe.

Druhou část hry po otočení stran jsme zkusili lesní část areálu a mě se tam velmi dařilo. Sice se nedalo kvůli sněhu moc dlouho ležet ale protivník to také nevydržel a chodil si pro zásahy. O něco později naši frontu rozproudily posily a zatlačili jsme protistranu zpět. Déle následovalo pár šarvátek.  Okolo 15:30 už mi docházela baterie a také se citelně ochladilo. Vzhledem k mojí kondici a nedostatku pohybu přes zimu, jsem byl opravdu unavený a zabalil to o něco dřív. Lukáš hrál až do konce ale já už zahříval auto.

Na začátek roku super akce. Zoltán slíbil urychlit registraci a hráči dodržovali nová pravidla ohledně střílení v budovách a úsťových rychlostí.

Leningrad

Další zimní akce, která se odehrávala od stejného pořadatele v aréně v Bratronicích. Na tuto akci jsme se bohužel nestačili registrovat ale nakonec po zvážení všech pro a proti bylo rozhodnuto, že do Bratronic pojedeme. Když nás nepustí do hry kvůli registraci pojedeme na točnou nebo někam jinam. Tentokrát byla účast fatalů o něco větší a to Lukáš, Štěpán a Michal. Gudran to nakonec nestihl což byla škoda. Nakonec byly naše obavy kvůli registraci zbytečné. Z celkově 200 přihlášených přijelo 136 a mi jen doplnily stavy. Z těch 60 přihlášených co nepřijelo  se nikdo neomluvil ale to je klasika. Jak bylo napsáno minule Zoltán nežertoval a na registraci se už  chodilo k bráně a plné polní.

 

Štěpán s námi byl hrát poprvé ale naštěstí vše rychle pochopil a tak u nás nevznikaly zmatky. Ode mě měl půjčené AKS 74U se slabší baterkou ale v celkem dobrém stavu. Tentokrát se Zoltán rozhodl pro více vlajek než bývalo zvykem a to na celkový počet 9.

Náš první úkol byl “doběhnou” pro blízkou vlajku ale tu jsme pod mým velením přeběhli ( naštěstí jí Lukáš nahlásil) a dostali se až k další. Tam ale modří už byly a nám nezbylo než se krýt a zkusit vlajku dobýt. Štěpán se dostal tak na 3 m od vlajky ale ta bylo dobře chráněná. Alespoň si vyzkoušel, že zásah kuličkou zas tak moc nebolí :). Samotnému se mi také nepodařilo vlajku obrátit.

Po refreši jsme to zkusili na trojku znovu a s posilami ji dobyli. Každopádně se dala vlajka ubránit cca 15 minut. Poté nás modří v hojné počtu převálcovali. Po této zkušenosti se mi už na trojku nechtělo a kluci měli nápad obejit herní prostor podél betonového plotu a zkusit to na vzdálenější vlajku. Celkově se naší straně dařilo a postupně jsme zatlačili modré až za jejich polovinu. V malém dřevěném “městečku” se odehrála celkem pestrá přestřelka na velmi kontaktní vzdálenost. Bohužel mé krytí nebylo moc dobré a po chvíli jsem odcházel s krvavým rtem. Bylo štěstí, že to odnesl jen ret a nebyl to zub. Po této zkušenosti určitě koupím přijatelnou ochranu.

 

Po obědě se strany klasicky vyměnily a my si mohly vyzkoušet boj o vlajky i z druhé strany. Byla nám přidělena blízká vlajka u které se celkem nic nedělo. Po cca půl hodině jsme se přesunuli k další, která byla blízko středu na dohled od modrých a zábava byla o něco větší. Mým stanovištěm se stal příkop, který sice poskytoval dobré krytí ale zas byl plný sněhu a neposkytoval dobrý výhled. Po chvilce přestřelování se modrému hráči i přes plné full – auto střelbu ( asi, když běžel stával se automaticky nesmrtelným) podařilo obrátit vlajku na modrou.  Po refreši a nabrání posil jsme vlajku dobyly zpět a držely jí skoro do konce hry. Posledních 10 minut se mi ještě podařilo obrátit další vlajku, kterou ale nikdo nehlídal :).

Akci hodnotím velmi kladně a bylo to něco jiného než na zimní válka.

 


One Response to Zimní válka + Leningrad

  1. Ty máš Michale na ty rany do obličeje taky štěstí, šup pro masku:-)