Lizzard XI

Operace Lizzard IX.

Jednou v roce na vánoce … a také na Lizzard IX.

Na velké akce většinou nejezdíme ale Lizzard máme v plánu každý rok. Letos jsme byli umístěny ve vesnici Herat, která byla uprostřed hrací plochy a trochu jsem se těšil, že se tolik nenachodíme. Také, že budeme více v obraze, kde se co děje.

 

Velení: letos byla organizace na nižší úrovni než minulé roky.  Jednotlivým stařešinům se většinou nedařilo koordinovat společný útok. Na dobytí jednotlivých pozic jsme přišli pozdě nebo měli málo času. Například na Heliport jsme dorazili celkem pozdě a 10 minut pro získání bodu bylo opravdu málo. Jeden večer se šlo Zaječí vrch jen proto, aby se zjistilo, že už je obsazený a nemá smysl tam chodit. To ale stařešina zjistil z tabletu, když už jsme byli na místě. Pěkná 3 km procházka.

Hráči: nevím, proč jsme zase museli hned při prvním střetu narazit na Němce. Osobně se divím, že je to vůbec baví, když jsou nesmrtelní a odcházejí pouze v případě, že je hodně vyřvěte. Nestačí než doufat, že příští rok nepojedou nebo na ně nenarazíme. Morálka v Heratu byla dosti nízká. Polovina hráčů nechodila na briefingy, nebo když se mělo vyrazit do akce, zrovna obědvali. To i přesto, že to věděli cca 2 hodiny předem. V neděli ráno jsem se například dostavil na briefng jako jediný z vesnice. Stařešina mě alespoň poslal na průzkum na hráz, kde ale už bylo okolo 30 ISAF. Tady bylo vidět, že ISAF měli o hodně vyšší morálku.

 

Ale i přes všechny neduhy jsme si Lizzard pěkně užili. Nebylo nouze o průzkumné mise, bránění nebo dobývání a také dvě noční mise. Trošku se v noci i popilo. Myslím, že příští rok pojedeme znovu.


Comments are closed.