Ketkovice

Po asi dvou letech jsme se vydali navštívit staré známé na Moravu, konkrétně do prostoru bývalé raketové základny poblíž Ketkovic u Brna. Osazenstvo jsme tvořil pouze já a náš nejvyšší, Michal.

V krásných čtvrt na sedm ráno mě Michal nabral a vydali jsme se na dlouhou cestu, dálnice byla brzo ráno naštěstí průjezdná, takže jsme na místo dorazili bez komplikací něco před půl devátou, kde nás přivítalo prázdné parkoviště. Okamžitě jsme začali lamentovat, jestli se vůbec hraje. Po kontrole na FB, že se opravdu hraje v sobotu, jsem se začli připravovat. Kolem deváté se začali trousit první  hráči. Než se začalo hrát, šli jsme se schovat před horkem do „obytných prostor“ kde se daly uložit věci a zevlovat na gauči. Kolem desáté začala hra.

Scénář byl jednoduchý a spočíval ve třech úkolech a to: sbírání zlatých cihel rozházených po prostoru, přemístění děla na resp a jako poslední, přemisťování raket z nepřátelského skladu do vlastního skladu. Hra probíhala kvůli nízké návštěvnosti pouze mezi budovami a v nich.

Rozdělili jsem se do dvou týmů po cca 13ti lidech a hra mohla začít. Hrálo se na relativně malém prostoru, takže kontakt přišel okamžitě. Hra byla hodně rychla a dynamická, našincům se podařilo odvézt na resp dělo a i nějakou tu cihlu našli. Já se spíše věnoval střílení protivníků, které bylo v budovách a v krytech mezi nimi velice zábavné. Jednou se mi podařilo doběhout do nepřátelského skladu a sebrat jednu raketu, bohužel mě při úprku zpět dostihla kulička. Po cca dvou hodinách hry byl konec. Jasně jsme vyhráli. Následovala pauza na oběd a otočení stran.

Druhá část hry se nesla víceméně ve stejném duchu. Opět se našincům podařilo odvéz dělo na resp. Já měl štěstí a podařilo se mi bez úhony donést jednu zlatou cihlu. Po tomto osobním úspěchu jsem odložil pušku a začal hrát s pistolí, abych vystřílel bombičky, protože většina osazenstva chtěla kvůli horku po této hře skončit. Díky bohu za to, protože jsem si s pistolí opravdu užíval a to hlavně ve velké hale, kde postavili z palet opravdu luxusní cqb arénu. Ale i mimo halu, prostě super hra. I tuto hru jsme vyhráli, díky všem doneseným raketám, dělu a několika zlatým cihlám.

O půl druhé byla hra odpískána. Chvíli jsme pozevlili, osvěžili se, sbalili a vydali se na (díky luxusní hodinové zácpě) dlouhou cestu do Prahy. Hru a prostor hodnotím velmi pozitivně, kluci si s prostorem davájí opravdu záležet. Od minule se toho hodně změnilo, např. několik postavených posedů, překážky z palet, několik odstavených aut, maketa helikoptéry, opravdová trafika a již zmíněné cqb v hale. Všem doporučuji jet příště, stojí to za to. Ještě dodám, že se mi hra líbíla hlavně kvůli tomu, že nás tam bylo relativně málo. Při větším počtu hráčů už v tom musí být celkem bordel. Něco jako když se ve Všetatech sešlo 60 lidí, ale to mohu jen spekulovat.


One Response to Ketkovice

  1. Akce super. Nikola má pravdu, že při 60 hráčů už by to bylo moc přeplněné.
    Každopádně bych tam určitě jel na manuální nebo pistolovou akci.