Zaragua VI

 

Tento víkend se konala jedna z našich nejočekávanějších akcí letošního roku, kterou si osobně nenechám nikdy ujít.  Letošní rok byl o to očekávanější, že nám měl velet Alfréd a navíc jsme byli přihlášení v počtu 7 lidí, což je poslední dobou nadpočet.

Pátek:  Jako vždy jsme se snažili na OFFZÓNU přijet co nejdříve a vyhnout se tak zácpám. To se nám s Lukášem úplně nepodařilo a cesta se nám o cca ½ hodiny prodloužila. Místo pro stanování bylo umístěno jako minulý rok  ale vzhledem k novému umístění vojenských stanů a příjezdu ostatních hráčů nebylo lehké najít pěkné místo pro naše stany. Nakonec jsme s Lukášem vybrali místo celkem dobře kryté za většími stany. Za chvilku přijel Gudran se Simírem a také Nikola s Fedorem. Termit se trochu opozdil, ale nebylo kam spěchat a náš počet se umístit na čísle 7. Poté následovala rychlá registrace a měření zbraní. Každá zbraň byla barevně označena dle úsťové rychlosti a označena číslem hráče. Poté se trošku popilo, pokecalo a v cca 1:30 jsme šli spát.

Sobota:  Nástup byl v 9:00 hodin a my měli jsme dost času na přípravu výzbroje a výstroje. Jako vždy se první ranní část odehrávala pouze se zbraní manuální nebo ruční plynovou. Ze základny jsme v 10:00 vyrazili na Diamont Hill ale protihráči z Coproxu byli asi hodně natěšení a úvodní bitva se odehrála hned pod Diamont Hillem. Nepřátel bylo hodně a za chvíli se všichni fatalové odebrali na refreš. Druhý pokus už byl lepší a LOF se probili až k Goldem mine a postupně jsme sbírali pytle se zlatem. Bohužel okolo 11:00 mi selhala zbraň a po rozebrání na offzoně byla shledána neopravitelná a vyhozena do koše. V koši ale nevydržela dlouho.a  večer si jí někdo odnesl do stanu. Každopádně jsem ztratil přehled o situaci na bojišti.  Na základnu se mi povedlo dostat až v 12:30 ale stejně bylo nutné počkat až do 13:00, kdy si hráči  mohli vyzvednou zbraně označené modrou páskou (bílé o 30 minut dříve).  Začala tak druhá část s elektrikami.

Alfréd zavelel a LOF ve velkém počtu vyrazili na pozice Rebel Village.  Tady mě moji spoluhráči trefili poprvé ale naštěstí Simír jako medik byl poblíž a já mohl pokračovat dál.  Simír se jako Medik velmi osvědčil i při dalších šarvátkách a myslím, že ho to bavilo. Každopádně Rebel Village jsme dobily a měly udržet do 15:00. Po cca ½ hodině jsem dostal zásah do baretu od našeho hráče a to i přes to, že moje umístění bylo cca 5 metrů od místa chráněné budovy.  Nedalo se nic dělat „friendly fire“ je také zásah a ošetřen už jsem byl a tak mi nezbylo než se vrátit dlouhou cestou na základnu.  I tak byl úkol splněný. Další z úkolů a to dobít Hamburger Hill jsem také prošvihnul pač nás hned na křižovatce zastavili šátkaři.  Dalších úkolů bylo dostatek a zmíním třeba hledání kokového pole nebo poslední bránění  Rebel Village.

Závěrečný nástup se konal v 18:00 a i když byl o něco delší než v předchozích letech, ceny byly o poznání lepší. Naše strana se umístila na druhém místě a to myslím, že zaslouženě. V tombole vyhrál  Fedor s Termitem a letos se celkem dařilo. Hodně znaveni jsme klasicky trochu popili a okolo půlnoci se šlo spát. Polovina týmu už šla raději  spát v 23:00.

 

Neděle: ranní nástup v 8:00 jsme nestihli  ale do devíti  byli připravení na základně i s cca 30 hráči. První lehčí úkol byla najít kokové pole, které bylo umístěno cca 300 mm od základny. To bylo hráči LOF hned obsazeno. S Lukášem jsme pak hned vyrazili do varny převařit drogy. V počtu tří lidí a čekací dobou okolo 30 minut to bylo docela napínavé  a nakonec se nepřítel neobjevil. Při zpáteční cestě z varny nás nepřítel překvapil cca 100 od základny. Naštěstí si nevšiml, že drogy zůstali na místě mého skonu a později bylo možné je vyzvednout. Dále jsme útočili na Diamont Hill, který se s pomocí El Mosta podařilo získat. To už bylo okolo 11:30 a ostatní hráči se začínali odebírat na offzónu. My jsme ještě uvařili poslední várku drog ale už se nikdo neobjevil.

Letošní rok se dle mého názoru velmi vydařil. Naše účast byla vysoká a velení  LOFu na dobré úrovni. Zábava mimo hru u stanů také velmi dobrá.


4 Responses to Zaragua VI

  1. Zarragua byla perfektní moc se mi to líbilo a užil jsem si.Jako medic jsem se vyřádil a moc jsem si to užil asi jsem se v tom našel.Byla skvělá atmosféra a těším se na další Zarraguuu příští rok.

  2. Za mě nejlepší akce letošního roku a zatim i nejlepší Zaragua. Suprově jsem si zahrál a Simír byl jako medik excelentní. Jediná vada na kráse byly ty fronty u stánku :-D

  3. Hodně povedená akce. První část s krátkými (plnyovými) zbraněmi byla příjemný zpestření. Přišlo mi, že hodně lidí uznávalo fair play a dost se přiznávalo, což nebývá zvykem na všech akcích. Bylo zase fajn po dlouhý době zahrát se s tolika fatalama :wink: .Akorát lituju, že jsem si nevzal recept na směs Zaragua :-D

  4. Užíval jsem si každou vteřinu čekání ve frontě na jídlo, slečnám ve stánku bylo horko a tak jediné, co mohly mít na sobě byly krátké přiléhavé šortky. V Praze se za podobnou šou platí!

    Jinak za mně, akce na jedničku, organizace ještě lepší, za rok pojedu, přes to vlak nejede.