Klecany 24. 8. 2019   

Po dlouhé době jsme v Legolasem zavítali do airsoftové arény s názvem Bulletfarm, která se nachází v Klecanech. Vzácně jsme nemuseli vstávat brzo a do Klecan přijeli okolo deváté hodiny. V této lokalitě už jsem před cca před 5 lety a docela mě zajímalo, jestli se něco za poslední změnilo.

Po počátečním měření zbraní a zaplacení vstupného bylo asi 80 hráčů nastoupeno před hlavní budovou. Organizátoři vysvětlili pravidla hry, zejména na co si dát pozor a co je zakázáno. Velmi potěšující bylo pravidlo, že lze používat pouze mód semi. Výjimku měli pouze kulomety.

Celková hrací plocha není velká, odhadoval bych to na obdélník o rozměrech cca 120×70 m. Vybavená překážkami, budovami a věžemi.  Zástavba velmi členitá a variabilní.

Při první hře bylo asi 80 hráčů rozděleno na modré a červené v rovném počtu. Hrál se deathmatch s pravidlem, že čtvrtý vrací do hry. Vzhledem k ploše a počtu hráčů, jsem na refreši nebyl déle než minutu. Sotva dost času se napít a nabít zásobníky. Dá se celkem říct, že na celé ploše se hraje CQB nebo na velmi malou kontaktní vzdálenost. Docela dlouho mi trvalo zvyknout si na to, že nepřátelé mohou být schovaní v prvním nebo druhém patře budovy a ohlídat si všechny směry je celkem nemožné. Každopádně se střelbou pouze na semi se hrálo výborně a nestalo se, že by Vás v budově někdo vykropil. Vždy jsem dostal jeden nebo dva zásahy ale to bylo v pohodě.

Mezi jednotlivými  zápasy byly asi 20 minutové pauzy a pak jedna delší  na oběd. V hlavní budově jste si mohli koupit pivo, limonádu nebo klobásu. Toho jsme v Legem dostatečně využili.

Celkově se hrálo od 10 do 16h ale už od cca 14:00 dobrá třetina hráčů šla domů. S Legem jsme vydrželi až do konce ale taky jsme toho měli dost.

Celkově to byla parádní akce. Velmi rychlá, svižná a bez delších průtahů. Zázemí a organizace skvělá. Hráči byli většinou pod dvacet, ale problém s nepřiznáváním jsem nezaznamenal. Můj ztracený zásobní se také našel což o něčem vypovídá.


Comments are closed.