Mrčara 2019

Chorvatsko – Mrčara 2019

Po dvouleté pauze jsme se opět přihlásili na akci pořádanou v zahraničí o to v Chorvatsku na ostrově Mrčara. Byla to moje druhá návštěva tohoto místa a už jsem věděl co očekávat a zabalit. Také jaké věci jsou zbytečné ale i nezbytné. Letošní složení týmových kolegů bylo o něco jiné. Nikola byl už minule ale Gudrana vystřídal Lukáš.

Cesta na Mrčaru byla víceméně stejná jako minulý rok.  Tentokrát se to neobešlo o pár incidentů. Myslím, že se dalo počítat s tím, že se bude  v autobuse chlastat a záchod je nutnost. Jenže WC autobusáci z nějakého důvodu prohlásili za zavřený a mezery mezi zastávkami byly opravdu dlouhé (cca 4 -5 hodin). Při pití piva je to opravdu dlouhá doba a někteří jedinci to řešili po svým. Oni řidiči asi nebyli žádní profíci. Ze svého místa jsem je viděl jak si píšou na mobilu za jízdy, několikrát zabloudili a záchod byl dle mého důvodu zavřený, protože se jim ho pak nechtělo čistit. Ze Splitu už to byla trajektem víceméně pohodička.

Letos jsme si vybrali krásné místo na spaní s výhledem na moře a ubytování bylo pohodlnější než minule. Záchody zůstali stejné ale i na to se dá zvyknout, když se jde brzy ráno a není ještě takové horko.

Letos se hrálo na stejném místě jen s tím rozdílem, že oproti předminulému roku bylo vše mnohem více zarostlé. Tam kde bylo minule vidět  z jedné strany na  druhou se teď nedalo skoro projít. Vše bylo mnohem zelenější a ten rozdíl oproti září byl opravdu velký. Za stranu červených se letos první den začínalo dole u baru a to znamenalo, že budeme muset ze začátku hodně do kopce. Buď vyjít 230 schodů po každém refreši nebo okolo bílých útesů přes hegeš což bylo ještě horší. Naštěstí jsme měli mobilní nemocnici a obojímu jsme se vyhnuli. Scénář byl letos jednoduchý ale zábavný. Zabraly se určitá místa a nosily se různé předměty na bázi, za vše byly herní body. Hra byla velmi zábavná a také variabilní. Počasí nám přálo a neštěstí nebylo velké horko. Zoltán nám velel skvěle a úkoly pěkně rozděloval. Druhý herní den začínali modří dole u baru a první polovinu dne jsme je vůbec nepustili do horní části herní plochy. Nakonec se nějak ale dali do hromady a vzali to přes pravou část ostrova. Dokázali dobít i nějaké bodované místa ale červení nakonec zaslouženě vyhráli.

Medici: kdyby bylo po mém žádné mediky bych nepovolil. Tady bylo ještě pravidlo,že medik Vás mohl oživit 2x.  Pro větší skupinu o počtu cca 20 ks je medik velká výhoda. Při hlídání minometu o počtu 8 lid,se nám podařilo cca 10 lidí zasáhnout. Bohužel s jejich medikem to nic neznamenalo.  Rychle se obživili a potom nás dorazili. Dále v plném počtu pokračovali na raketovou základnu.

Akce výborná  a hlavně výjimečná lokalita. Po hře jsme se šli vždy osvěžit do moře, které bylo sice studené ale stále příjemné.  Moře,pivo,kámoši prostě skvělá dovolená.


Comments are closed.