Zaragua VII

Letošní Zaragua se konala na stejném místě jako roky minulé ve známém prostoru Oldřichov u Písku. Naštěstí jsme podchytili dostatek registrací pro dost fatalů. Nebudu tu popisovat Legoluntovo zběsilé úsilí s registrací, které bylo stejně k ničemu. To počká až na vojenský soud :).

Vzhledem k dovolené jsem se do Oldřichova dostal až v sobotu ráno. Vyjíždět v pět z Prahy nebylo nic příjemného ale nedalo se nic dělat. Po příjezdu, zaparkování jsem se vydal hledat zbytek týmu.  Už z dálky byli vidět postavy se zarudlýma očima, vyschlými krky a novým barevným kobercem před stanem. Ano byl jsem „doma“ :/.

Zaragua je zajímavá co se do počtu herních stran týká. Vymyslet scénář a úkoly pro 6 herních stran (LOF,COPROX,HIENAS,HUERFANOS,ZFOR,EL MOSTO) není nic jednoduchého. Možná i proto byla základna LOFu hodně vzdálená od středu herního pole. Za LOF se vlastně vyplatilo pouze sbírat drogy a vařit je v Laboratoři. Případně ještě hledat zlaté cihly. Hlavně jsme s Hienas  soupeřili o kokové pole a například COPROX jsem za celou dobu hry moc neviděl, pač se drželi na své straně a těžili zlato.

Každopádně první část s manuálkama se hodně povedla a hra byla hodně taktická. S brokovnicí jsem počítal každý jednotlivý výstřel a u 8 výstřelu tahal novou patronu ze zásobníku. U některých přestřelek mi někdy nestačilo ani mých 8 patron po deseti výstřelech. Okolo 12-té hodiny byla možnost se přezbrojit na AEG, kterou samozřejmě všichni využili. Letos se naše strana opravdu snažila vyhrát první místo, protože LOF vždy skončil na druhém místě. Bohužel ani tento rok se nám to nepodařilo ale za prvním Coproxem to bylo těsné. Večerní tombola byla velice bohatá. Hlavně první cena v hodnotě 30 000 byla velmi napínavá, protože první losovaný odjel domů a cena se předala dalšímu losovanému. Z našeho týmu jsem si odnesl cenu z tomboly pouze já a to zaslouženě J.

V neděli se hrálo na stejném místě ale většinou už je hra trochu utahaná a hráči unavení. Typoval bych, že cca jedna třetina odjela už v sobotu. Neděle se také nepočítala do celkového hodnocení stran  a tak vlastně není o co hrát. Akce měla trvat do 15:00 ale my to ukončili okolo 13:00.

Počasí letos opravdu nepřálo. Už v sobotu na nástupu pršelo a přeháňky byly po celý den. V neděli se zas udělalo velké horko.

Akce jako vždy výborná co se týká spoluhráčů i organizace. Zázemí super a od roku lepší a lepší.


Comments are closed.