Ohlédnutí za rokem 2020

I přes spoustu zákazů kvůli Covidu se nám v roce 2020 podařilo docela dost vyblbnout a navštívit i větší akce, na které každý rok jezdíme.

Grom 2020 – naše oblíbená akce na kterou jezdíme už od trojky a ani nepamatuji, že by na této akci nepršelo. Naštěstí se nám podařilo založit tábor už v pátek okolo 19:00, protože od té doby do rána nepřetržitě pršelo . Postavení ruského tábora na kopci byl dobrý strategický tah, který jsme ale moc neocenili. Když se po čtvrté trmácíte do kopce, říkáte si, že Indy by si to měl také vyzkoušet. Klasicky proti sobě stáli Rusové a Amíci. Americký tábor je rok od roku lépe  bráněný a letos se nám ho nepodařilo dobýt. Každopádně v počtu 5 fatalů, jsme Amíkům pěkně zatopili. Neobešlo se to ani bez drobných přešlapů, kdy se nám v noci podařilo sejmou vlastní velení :)   Škoda neděle, kdy už byla protistrana unavená a nechtěla hrát. Každopádně akce skvělá jako vždy.

Zaragua VIII – Na Zarague se nás fatalů sešlo nejvíce za celý rok a to byl důvod proč jsem si akci velmi užil. Letošní rok se celkem často měnili pravidla hry, kdy nějaká frakce byla přátelská nebo nepřátelská. Jednotky bez vysílaček nebo mimo jejich dosah byli často zmatené a často si ztěžovali velícímu. Tomuto problému jsme se naštěstí celkem dobře vyhnuli. I přes velkou snahu skončila naše strana na předposledním místě ale zas náš tým byl pěkně odměněný v tombole.

Battle of Nations  – Hodně žádaná akce. Kdo by také nechtěl změřit síly s Poláky v jejich rodné zemi. Velmi se slavilo, když se nám podařilo urvat čtyři místa, protože bylo hned vyprodáno. Zvolili jsme dopravu autobusem pro co největší pohodlí a na místě oproti zvyklostem střídmě popily. Celkem jsme podcenil počasí a spát v betonové budově bez oken s větrem v zádech nebyla žádná slast. Každopádně nám to nezkazilo morálku na nadcházející bitvu. V devět hodin jsme byli všichni nastoupení, motivování a plní očekávání. Bohužel nám náš pořadatel oznámil, že kvůli chybě ze pořadatele z Polské strany se akce nekoná. Byl to opravdu šok a nikdy jsem to na tak velké akci nezažil.  Výsledek byl každopádně jasný, sbalit se a šup domů. Velké zklamání.

Dále stojí za zmínku akce jednodenní akce od Airsoft Battle, Kopeček a další menší akce.

Uvidíme, co přinese rok 2021 a jak bude pokračovat momentální stav. Doufám, že jaro už bude v pořádku a vrhneme se do nové sezóny bez stávajících omezení.

 


Comments are closed.