Údolí smrti

Osobně jsem byl na airsoftové akci naposled minulý rok někdy uprostřed léta. Poté se zase covidová situace zhoršila a nechtělo se mi chodit na testy a nic řešit. Navíc jsem si odvykl na akce jezdit a člověk trochu zleniví. Naštěstí máme v týmu lidi, kteří na airsoft nezapomněli a pomůžou vám zpět.

Když se řešily přihlášky na akci Údolí Smrti bylo venku hezky s teplotou okolo 15 °C. V týdnu se počasí mírně zhoršilo ale nic dramatického. O to větší bylo překvapení, když teploměr na parkovišti ukazoval krásných 5°C a k tomu ještě mírný zimní větřík. Naštěstí jsme se po registraci přesunuli do blízkého lesíka, který nás alespoň trochu před větrem kryl.

Za mě bylo hrací místo velmi vydařené a obsahovalo vše potřebné pro dobrou hru. Les byl velmi členitý s minimálně dvěma údolími a v místním terénu se dalo dobře krýt. Pohybovat se přes kopečky bylo sice fyzicky celkem náročné ale o to zábavnější. Vzhledem k účasti okolo 300 hráčů se hrálo na větší ploše s 17 vlajkami ale některé se nám ani nepodařilo navštívit.

Průběh hry asi nemá cenu moc popisovat. Jednalo se o klasickou bitvu o vlajky, kdy se snažíte udržet vlajky své barvy co nejdéle. Za stranu červených jsme začínali na vzdálenějším místě od parkoviště a do oběda drželi většinu vlajek. Jak se poté ukázalo po výměně stran, z první strany se všeobecně útočilo díky vyvýšené startovací pozici lépe a v druhé fázi hry bylo dost těžké udržet většinu vlajek.

Za mě osobně velmi vydařená akce se skvělým terénem. Díky spoluhráčům z týmu o to zábavnější a bylo fajn poznat i nové lidi, kteří snad doplní řady fatalů.

Akce se účastnili: Michal, Gundar, Nikola, Ondra, Honza, Lukáš a Eli (úvodní fotka).


One Response to Údolí smrti

  1. Dobře ty. Dle teploměru v autě bylo ráno 1 °C a když jsme odjižděli tak 5°C. Prostě kosa, ale jen když člověk seděl na respu :)