Kandahár IV

Kandahár byl naší první vícedenní akcí v letošním roce pořádanou skupinou Airsoftwars v Ralsku. Jedná se o stejného pořadatele, který má na starost námi oblíbený Lizzard. I přes horší předpověď počasí a nízké teploty se nás na akci registrovalo devět. Bohužel covid a další nemoci zredukovali náš počet z devíti na čtyři což mě osobně docela mrzelo.

Hned po příjezdu mě překvapila rozloha tábora ISAF, který byl jedním slovem obrovský. Stany byly rozmístěny po celé louce a na rozlehlém parkovišti stála řada aut. Dále se pak nacházela herní auta, kterým bylo dovoleno pohybovat se uvnitř herního prostoru. Náš tým byl přiřazený do vesnice Ghokar, která byla nejvzdálenější od základny ISAF. Dále se v prostoru nacházel samotný Kandahár a další vesnice. Po příjezdu a postavení stanů si nás zavolal velitel vesnice v prvním úkolem:

První noční:

Od devíti hodin byl úkol naší vesnice chránit osvětlenou bednu, která byla umístěná na kopci nad vesnicí. Jak už u bránících misí bývá zvykem, ISAF se až na krátké vzdálené výjimky k naší pozici nepřiblížil. Tříhodinové bránění pozice na kraji lesa nebylo zrovna zábavné a noční teplota okolo 4 °C s mírným větříkem na náladě nepřidala. Po uplynutí dané doby jsme se všichni sebrali a šli zpět směrem k vesnici. Po cestě nás ISAF přepadl a pár z nás včetně mě poslali do spacáku.

V sobotu následovali denní mise, které už byly zábavnější. Prvně jsme dobývali kopec za Kandahárem. Dále následovalo hlídání křižovatky s okolím a podařená podvečerní mise, která se hodně povedla. U stanu s vlajkou jsme si vyrobily provizorní zákopy, které se zdály první dvě hodiny zbytečné. Později jsme ale díky nim půl hodiny odráželi útok ze strany nepřítele až do příchodu posil. Za zmínku stojí Gudranova zákopová pozici, kdy nepřátele držel od vlajky posledních 15 minut od časového limitu pro její získání. Do tábora jsme dorazili okolo půl devátý a další noční mise začínala v devět. Po delší debatě měl přednost Grill před misí, čehož jsem pak trochu litoval, protože bránění konvoje, který projížděl skrz vesnici vypadal působivě.

V neděli byl od devíti poslední úkol, který zahrnoval získání a následné odpálení rakety. Náš úkol byl otravovat co nejvíce západní stranu od základny ISAF což se nám náramně dařilo. Dále vyčištění prostoru pro transport rakety na určité místo. Vše se nám podařilo splnit, ale raketa nedorazila na místo odpalu a hra byla ukončena. Vzhledem k počasí bylo ukončení v jedenáct jedině dobře, protože od dvanácti už začalo pršet. Naštěstí už jsme byli sbalení a připravení na odjezd.

Navzdory chladnějšímu počasí se mi akce velmi líbila. Po dlouhé době to bylo něco jiného než „pláco bitka“ nebo „boj o vlajku“. Úkoly byly celkem rozmanité a lokace na jedničku. Trochu jsme se obával silných zbraní, které byly na akci povolené ale terén byl tak členitý, že se rozdíly ve výkonosti zbraní srovnali.

Akce se účastnili: Michal, Gudran, Lukáš a Adam.


Comments are closed.