Ofenzíva 2022

Máme za sebou další akci od Airsoftbattles, tentokrát v prostoru bývalé vesnice Svébořice nedaleko Mimoně. Na akci jsem byl naposledy v dubnu, takže jsem byl hodně natěšený, a myslím si že i ostatní, kteří se připojili, a to konkrétně Gudran, Vašek a doufám že i do budoucna noví členové Annie a Marek. Natěšenosti přihrávala i příznivá předpověď počasí, která vyšla dokonale, sice někteří remcali že je horko, ale nebylo to tak hrozné. Akce se zúčastnilo kolem tři sta hráčů, takže se prostor pěkně zaplnil.

Scénář, jak už to u Zoltána bývá, spočíval v dobývání vlajek. Každá strana měla dvě mrtvoliště a na začátku jsme vyfasovali to bližší. Po rozdělení, kdo kam půjde, jsme se zpožděním mohli začít. Náš tým útočil na nejbližší vlajku a poté na střed prostoru. Jak je mým zvykem, nasadil jsem i přes obtížný terén rychlé tempo, takže jsem všem utekl. Až co jsem doběhl na malý kopeček u hlavní cesty, se za mnou vynořili z lesa ostatní. A to bylo naposledy, co jsme spolu “operovali”, poté už jsem se na respu potkával jen s Gudym, zbytek statečně přežíval. První vlajku jsme, díky hustému porostu, ani nenašli a za celé dopoledne jsem se vlastně k žádné ani nepřiblížil, ale zahrál jsem si velmi dobře a modrým jsem chvílemi pěkně zatápěl. Dopolední část bohužel uběhla díky opožděnému startu velmi rychle.

Odpolední část jsme začínali z nejvzdálenějšího respu. Dostali jsme za úkol zabrat vlajky v horní části prostoru. Pro tento úkol nám byli přidělení ještě dva kluci. Úspěšně jsme zabrali dvě vlajky a než jsme se dostali ke třetí, dostali jsme se do kontaktu s nepřítelem. Po dvou killech jsem to schytal a odebral se na resp. Následně jsem se přidal k menší skupince a šli na další vlajky, ale pohybovali jsme se v prostoru, který spíš nahrával silným kvérům a sniperům, takže jsem se moc nechytal, ale dvě vlajky jsme obsadili. Další akce za moc nestály, ale na závěr jsme si s Vaškem dobře zaútočili, kdy jsme zabrali dvě vlajky, a u té poslední jsme si každý picli jednoho modrého obránce.

Akce se za mě víceméně povedla, dopoledne jsem si hodně zastřílel a odpoledne jsem už spíš zabíral vlajky. Dynamika akce se promítla i do skóre, kdy jsme bohužel prohráli o ani ne půl hodiny, takže hra byla hodně vyrovnaná.


Comments are closed.