GROM XI.- “Iraqi revolution”

Letošní rok jsme jeli na Grom pouze ve dvou což je nejméně za celou dobu, kdy na tuhle akci jezdíme. Některé členy týmu postihli zdravotní nebo technické problémy ale v každém případě Indy (hlavní organizátor) nebyl dvakrát nadšený. Později jsme se dozvěděli, že ze strany Američanů například nepřijeli celý týmy, protože mělo pršet. U sebe si nedokážu představit, že se na nějakou akci přihlásím a poté se večer kouknu na počasí a řeknu si „zítra má pršet tak na to kašlu“ a bez omluvy nepřijedu.

Akce se konala na známém místě v Ralsku u kopce Doubek. Irácká strana patřila letošní rok k těm šťastnějším a tábor byl umístěný blízko parkoviště. Nebylo nutné se jako poslední roky drápat s vybavením na protější kopec. Po chvilce přemýšlení, jak postavit tábor se jevilo jako nejlepší umístit přes stan co nejvíce plachet, abychom měli pohodlí. Klasicky následoval pokec, grilování a spaní pod hvězdami.

Ráno si nás velitel zavolal a dal nás dohromady s klukama ze 74. Naše osmičlenná jednotka vyrazila s prvním úkolem, a to hlídat křižovatku pod nepřátelským táborem, dále následoval útok na nemocnici a také frontální útok na Doubek. Mezi jednotlivými akcemi bylo dost času si odpočinout a najíst. Poslední předvečerní akce se týkala průzkumu blízkého kopce, ale nakonec jsme se postříleli s vlastními hráči.

Od devíti až do dvanácti se konala noční mise, kdy bylo naším úkolem hlídat letiště. Ze začátku to byla pěkná nuda ale zhruba po hodině začalo přituhovat. Protistrana se dostala pěkně blízko našich pozic a měli jsme co dělat abychom letiště ubránili. Krátce po dvanácté Indy akci ukončil, protože všichni Amíci byly posláni do tábora a nemělo cenu letiště bránit.

V neděli už se nehrálo i když s Nikolou bychom náladu na hru měli. Hodně hráčů už se ráno balilo domů a po deváté byla akce formálně ukončena. Nevím jak Nikola ale já si zahrál výborně. Přidat se k jinému týmu zkušených hráčů byla dobrá zkušenost a komunikace s vysílačkami byla na jedničku. Škoda, že spousta hráčů nepřijela a nějaké úkoly se museli zrušit pro nedostatek lidí.


Comments are closed.