Zaragua X

Fatal Victory : Petr, Filip, Honza, Lukáš, Simír, Vašek, Gudran, Lukáš, Adam, Michal, Nikola,

Jednou v roce na Vánoce, jak se říká. V aisoftu to platí pro Zaraguu, kterou někteří z fatalů navštívili letos už po osmé.  Akci netřeba představovat, protože na ní jezdíme každý rok a vždy ve velkém počtu. Letošní rok nás bylo dokonce dvanáct a o zábavu nebyla nouze…

S Nikolou jsme přijeli na známé místo okolo 19:00 hodiny a na místě už byla většina z fatalů. Simír s klukama už dávno vyvěsili fataláckou vlajku na náš pronajatý a hlavně připravený stan. Odpadla tak nudná příprava budování stanů a celkového zázemí. Do 20:00 hodiny pak přijeli všichni ostatní a následovala registrace. V průběhu let se postupně upravovali pravidla a myslím, že už není nic moc vylepšovat. Úsťová rychlost se ustálila na přijatelných 135 m/s pro rychlopalné a 160 m/s pro ostřelovací zbraně. Měřili se všechny zbraně a HPA byly naštěstí zakázané. Po registraci následovala večerní zábava ale podařilo se nám jít spát okolo jedné hodiny a tak bylo dost času si odpočinout na další den.

První část soboty je vždy velmi zábavná. Od 10:00 do 13:00 jsou povoleny pouze manuální zbraně nebo ruční plynové. Osobně jsem zvolil svojí dobrou a ověřenou 3-ranou brokovnici. Opravdu si užívám počítání výstřelů a následné přebíjení patron. I s dostřelem okolo 30 m se dali slavit úspěchy, i když musím přiznat, že přesnost brokovnice nebyla taková, jak bych si představoval. V každém případě se nám dařilo sbírat koku a obsadit varnu.

V jednu hodinu byly povoleny elektriky a všichni rychle přezbrojili. Náplň hry zůstala celkem stejná: těžit koku, vařit kokain a snažit se útočit na diamantový důl. Letos náš vrchní velitel Alfréd zvolil jinou taktiku a místo malých skupinek jsme se pohybovali ve větším počtu. Možná právě proto se nám dařilo udržet varnu a těžit koku. V sobotu akce končila okolo 18:00 ale myslím, že vzhledem k intenzitě hry to už třetina hráčů zabalila ve čtyři. Jedna z nejméně oblíbených vět na mrtvolišti byla: Máš štěstí, že jdeš včas, za minutu je refreš. Vzhledem k únavě byla sobotní noc o něco poklidnější.

V neděli je většinou hra o něco línější ale Alfréd naznačil, že se nám hodně daří a je potřeba pořádně zabrat. S velkým úsilím a dostatečným nadšením se nám dařilo ubránit varnu a vařit koku. Dále se nám podařilo dobýt i základnu Z-Foru a získat cené body. Ve tři byla akce oficiálně ukončena a následoval tombola s hodnotnými cenami. Z našeho týmu vyhrál pouze Vašek tašku s cetkami ale hlavní ceny se nám vyhnuli.

Také bylo vyhlášené celkové pořadí frakcí a po 8 letech jsem se konečně dočkali. Celé roky se LOF umístila na 2. nebo 3. místě ale nikdy na prvním. Vždy nám Coprox vzal vítězství což jsem vždy přičítal trošku nefér postavení dolů na diamanty a vysoké hodnotě broušených diamantů. Každopádně letos se zadařílo a LOF vyhrál.


Comments are closed.