Shrunk Expand

Porada s koupí M4

Forum Fatal Victory Výzbroj a výstroj Porada s koupí M4

 • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Termit a poslední změna proběhla před 3 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4922
   Michal
   Správce

   Náš nový člen Štěpán by chtěl poradit s koupí M4. Já se vyznám spíše v AK a s M4 nemám zkušenosti. Nevím například jaká je kvalita u M4 od CYMY ale AK mají dobré a dlouhodobě jsem spokojený.

   Zatím jsem poradil pouze toto:

   Třeba na aitsoft morava je celkem dobrá dostupná zbraň: https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove-zbrane/zbrane-elektricke-aeg/m4-m16/cm-518-cm.html

   Obecně platí, že levnější zbraně se špatně vylepšují ale s pružinou 120 ani moc nepotřebuješ vylepšení nepotřebuješ.

   Mě osobně by se více líbila zbraň tato:https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove-zbrane/zbrane-elektricke-aeg/m4-m16/cm-069-p-j.html

   Případně, kdo má zkušenosti, tak poraďte.

  • #4933
   Gudran
   Správce

   Dle mého názoru CYMA dělá dobrá AKčka, ale co pročítám airsoft poradnu na facebooku, tak samozřejmě nejlepší je GP, třeba i z druhé ruky, potom GG. Na morisu mají E&C. Teď jsem koupil jen tělo a vypadá dost dobře, perfektně lícuje a RA mech do něj sednul jak prdel na hrnec :-). Nicméně jak to funguje jako celek nevím. A ještě jedna věc měli i tělo na rychlou výměnu pružiny QSC. Prostě sundáš pažbu a vyměníš pružinu, ale myslím si že to funguje jen s jejich mechaboxem. Jinak vyřiď Štěpánovi ať se registruje. Je tu sranda :-D

  • #5286
   simir
   Účastník

   Myslím si že M4 co jsem si koupil od Airsoft Pro je perfektní a za tu cenu to taky šlo.Sice je teď už trochu upravená ale je fajn.Stačí se tam juknout a snad se bude líbit.Jo a když Gudran říká že je tu sranda tak má pravdu!!

  • #5287
   Michal
   Správce

   Ahoj Simíre,

   napiš prosím tě jakou značku jsi kupoval.

  • #5314
   simir
   Účastník

   Zdravím.Tak značka té M4 je CYMA a stála kolem osmi.Líbila se klukovi tak za prémie.Zkoušeli jsme ji spolu a dost dobře nesla,kluk střílel líp jak já.

  • #5430
   VasaX
   Účastník

   Já mám G&Pčkovou, z Anáče, pak jsem ji hned nechal u Kusadla vyupgradovat aby mi dávala k těm 150mps a dobře nesla a dobrý. Ale je pravda, že to není zrovna řešení pro nízký rozpočet, já si na ni škudlil dlouho, ale zase jsem zatím spokojený.
   Jestli chce něco out of box, tak se dělají slušný upgrady rovnou od AS shopů, a má to tu výhodu, že se to dá případně reklamovat (než když si to necháš upgradnout jinde).

  • #5435
   stepi
   Účastník

   Zdravím,
   tak aktuálně, co si tak vybírám za zbraň je tato M4 http://www.airsoftguns.cz/m4a1-carbine-plast-black-cyma-cm-503 . Michal mi poradil od výrobce CYMA, že prý dělají dobrý AK, tak jsem hledal právě stejného výrobce a vypadlo mi toto. Chci do začátku něco poměrově levného za dobrou kvalitu. Cena dobrá, pružina M125, možná dokoupím ještě akumulátor. Hodnocení na internetu to má také dobré. Chci se zeptat, co si tak o tom myslíte? :) Díky moc

   • #5446
    Termit
    Moderátor

    K prodejní ceně si ještě připočti tak 2 hoďky servisu (u Anarea to mají myslím za 600 kč/hod) plus cenu nových dílů, které určitě budeš měnit, plus je to plastový šit, takže ta hra bude pocitově o ničem.

    Kdyby se ti líbil AUG A1, leží mi tu ladem (moje záložka), můžu Ti ho na nějakou krátkou :) akci půjčit. Výrobce je Classic Army, takže skvělá kvalita dílů a je správně těžká. Má krapet hlučnější motor, ale na první akci úplně stačí. Dá se samozřejmě vyměnit ale je to další investice, co se mi nevyplatí.

  • #5436
   Michal
   Správce

   Myslím, že do začatku dobrà a třeba se osvedci do budoucna. Hlavne mit stesti name dobry kus.l.

  • #5440
   VasaX
   Účastník

   Co tak čtu na diskuzích, tak CYMA je chudý bratr M4/16 výrobců. Dá se to, ale vetšinou lidí tvrdí, že to potřebuje alespoň trochu naladit (tryska, hop, přetěsnit) aby to dávalo nějaký odpovídající výkon. A pokud chce člověk trochu víc, tak ještě pár tisíc nasype do upgradu s rizikem, že se to může rozsypat, pokud se nenasype další cash do nového mechaboxu…
   Takže na začátek asi dobrý, pokud si chce člověk AS vyzkoušet a přistupuje opatrně k „investici“ do něj (všichni víme, že AS není žádná investice ale černá díra na peníze :-D).
   Udávají tam „naměřená rychlost“ 130mps, což může možná i být (spíš kus od kusu), ale rozhodně to nevydrží moc dlouho.
   Nečekal bych od toho zázraky, stejně tak bych se obrnil proti frustraci, protože na akcích od Zoltána se s touhle zbraní často stane, že od tebe kulička nedoletí na toho, kdo tě v pohodě zasypává plastem.

   Kvalitní tělo a slušný upgrade tě přijde cca 5x dráž (z vlastní zkušenosti).

  • #5456
   hauser
   Moderátor

   Na airsoftmorava.cz jsi koukal? Neznám tvůj rozpočet, ale jak psal VasaX – AS je penězožrout.

   Třeba tahle M4 celokov je té tvé dost podobná a je to celokov. Ano, je dražší (3800,-), ale AEG za 2400,- bych se bál.

   Ten blbej přídomek PJ znamená oproti klasické CYMA celkem dost (PJ byl snad jedinej číňan co dokázal udělat dobrou SR-25ku – jinak byly od CA za ranec).
   Že AK cyma vydrží oproti M4/16 cyma víc je dáno hlavně tím, že ruská robustnost se přenesla i do airsoftu. Prostě AK mecháč je množstvím matreriálu jinde (páč se to tam vejde), než M4/16kovej. Takže i když bude z bláta, vydrží víc.

   Značky výrobců bych shrnul takto:
   V číně je jedna velká fabrika a ta má 3 výstupní vrata. Na prvních je napsáno G&P na ruhých P&J a na třetích CYMA/DBOYS. Liší se jen kvalitou výstupní kotroly (a obalem krabic), která od prvních dveří klesá.

   Také počítej s tím, že dodaná baterka a nabíjěčka k ní bude první co vyhodíš.
   Radši bych si za kvér trochu připlatil pokud to jde, protože možnosti levných kvérů jsou nízko a upgradovat je nemá smysl neboť i limit upgradu je u levných kvérů daný a jak už asu tušíš – je nízko. S blbým kvérem tě to nebude bavit, pokud nejsi „semper fi Nikola“, kterej si se svým semi auto garandem doleze na 5 metrů ke kulometu aby ho sundal.

   Aááách, kde sou ty doby kdy 130 m/s byl nebezpečnej DMR.

  • #5461
   stepi
   Účastník

   Abych řekl pravdu, tak se mi ten kov dost líbí https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove-zbrane/zbrane-elektricke-aeg/m4-m16/cm-002a1-m4a1-full-metal-pj.html?&force_sid=ek9oaj58226befj1r82n1pmfu2 . Asi se rozhodnu mezi ním a tím plastovým. Měl jsem od Michala půjčený AK od Cymy a nemůžu si stěžovat, co se týče specifikací, tak jsou stejné jako s tím plastem i tím kovem. Pokud to ale chápu, tak jestli si koupím plast či kov, tak riziko, že se tam něco zničí a bude potřeba něco měnit, je vysoké u obou. Akorát že u toho plastu je to riziko asi o něco málo vyšší – nejčastěji asi pružina + baterka. Specifikace pro kov i plast jsou stejné a u obou se to stejně jednou pokazí. Takhle se mi zdá, že je lepší ten plast, protože se obě stejně pokazí a stejně tam budu jednou muset něco měnit, akorát plast je levnější.

   • #5476
    Termit
    Moderátor

    Tady máš pro představu co a kdy asi budeš chtít(muset) vyměnit:
    https://www.armyburza.cz/inzerat/m4-4

    týpek do ní narval 3,8 a pak ještě další minimálně 3,5..ta zbraň i po těch opravách vypadá nějak divně, a určitě bych do takové nešel bez důkladné osobní prohlídky (s někým zkušeným ideálně).

    Raději si našetři trochu alespoň na P&J, ať se Ti to hned první sezonu nerozsype.

  • #5528
   stepi
   Účastník

   Lidi tak mi dneska přišlaaaa :D Nakonec jsem si koupil tu kovovou, za 3700 cca., je to novinka 2017 podle popisu, tak snad bude stát za to. Sedím v práci akorát a mám nutkání ji vybalit a začít hned hrád :D :D :D Díky moc za rady a tipy, snad vydrží dlouho :) :-D :-D :-D

  • #5534
   hauser
   Moderátor

   Tak ať slouží a užij radost. Osobně myslím že s JP jsi vybral tu lepší volbu a až tě omrzí jak je, tak nějaký ten upgrade snese.
   A pokud ti bude sedět tak jak je, tak jen dobře za ten kov. :good:

   • Odpověď byla upravena před 3 roky a 9 měsíci uživatelem hauser.
  • #5538
   stepi
   Účastník

   Čau hoši, chci se zeptat. Na akci jsem používal baterii, vrátil jsem se a byla stále nabitá. Chci ji znovu plně nabít, ale nevím teďka, jak mám počítat čas na nabití, když nevím, na kolik je nabitá. Potřeboval bych ji tedy úplně vybít. Nechal jsem ji pár dní v té M4, ale pořád ještě funguje. Nemáte s tím nějaký zkušenosti, jak poznat nakolik je nabitá, jak ji plně vybít (bez použití zbraně) atd.? Díky moc ;-)

  • #5540
   Gudran
   Správce

   Zdar, záleží na nabíječce, není doporučeno používat nabíječku dodávanou k baterii a zbrani, nabíjení není kvalitně stabilizované a už vůbec nelze vybíjet. Pokud používáš baterie NiMh tak ty je doporučeno vybít a v tom by ti mohla pomoct mikroprocesorová nabíječka. Možná bych ji doma ještě někde našel. Pokud máš LiPol baterii tak o vybíjení se nemusíš starat. Nicméně by jsi měl používat kvalitní nabíječku s balancerem. Nejpoužívanější je Imax B6.

  • #5541
   Termit
   Moderátor

   S Li-Polkama jde požívat tester, ukazuje napětí na každém článku zvlášť!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.


Comments are closed.